Валерій Запорожан привітав учасників міжнародної конференції, присвяченій пам’яті видатного професора Олександра Зелінського

16 квітня розпочала роботу дводенна міжнародна онлайн-конференція «Сучасні напрямки перинатальної та репродуктивної медицини: від теорії інноваційного пошуку до практики», ініційована Одеським відділенням асоціації акушерів-гінекологів України на чолі з професором кафедри акушерства та гінекології ОНМеДУ Гульсим Манасовою.   Учасників конференції привітав ректор Одеського національного медичного університету академік Валерій Запорожан.

Конференція присвячена пам’яті провідного акушера-гінеколога України та Європи, Заслуженого діяча науки та техніки України, гідного представника Одеської школи акушерів-гінекологів, професора Олександра Олексійовича Зелінського. Валерій Запорожан відзначив великий внесок професора Зелінського в розробку оригінальних підходів та способів лікування акушерсько-гінекологічних патологій. Він створив наукові школи гінекологів-ендокринологів, перинатологів, дитячої та підліткової гінекології, клімактерію, реконструктивної та пластичної хірургії, репродуктології.

«Видатний вчений і педагог, значення постаті якого для медичної науки і системи охорони здоров’я неможливо переоцінити. Професор Зелінський був серед ініціаторів створення Асоціації акушерів-гінекологів України, яка в 1996 році стала однією з перших професійних лікарських спільнот в Україні. Брав активну участь у роботі Всеукраїнського Лікарського Товариства, що опікується вирішенням численних проблем охорони і зміцнення здоров’я нації, вітчизняної медичної науки, захистом лікарської спільноти», — сказав Валерій Запорожан.

Професор Олександр Олексійович Зелінський був не лише видатним науковцем та самовідданим лікарем, але й порядною людиною та справжнім патріотом своєї країни. «Захоплює його одвічне прагнення допомагати людям, навчати та передавати знання, піклуватися про молоде покоління науковців та лікарів. Для нас, його колег і учнів, Олександр Олексійович був і є Людиною з великої літери», — додав ректор ОНМедУ.

На конференції розглядаються актуальні питання охорони репродуктивного та загально-соматичного здоров’я нації, профілактики материнської, перинатальної захворюваності та смертності. В програмі 47 доповідей, 3 майстер-класи, презентаційно-конкурсна програма молодих вчених.

Участь у конференції беруть акушери-гінекологи, хірурги, гематологи, імунологи, кардіохірурги, урологи з Молдови, Азербайджану та Казахстану. Україну представляють експерт з акушерства і гінекології МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, професор Вячеслав Камінський, завкафедри акушерства та гінекології ОНМеДУ, професор Ігор Гладчук, віце-президент Асоціації акушерів-гінекологів України, член-кореспондент НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, завкафедри акушерства і гінекології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, заслужений лікар України, професор Леонід Маркін, голова президії Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів України Гульсим Манасова та інші.