Музеї університету

Анатомічний

Один з найстаріших професійних музеїв України. Створений в 1900 році за ініціативою професора М.О.Батуєва, першого завідувача кафедри анатомії. Музей налічує більше 3 тисяч експонатів, які зібрані з найвіддаленіших куточків світу. Серед них біля сотні черепів та декілька дюжин кістяків людини – представників різних націй і рас, фрагменти тіл людей з єгіпетських пірамід та археологічних розкопок. З 1910 року до цього часу багато експонатів виконуються студентами університету. Найцінніша колекція музею є навчальним підрозділом кафедри анатомії людини.

Патологоанатомічний

Один з найкращих професійних музеїв України. Створений в 1902 році з препаратів колекції професорів Московського університету. Пізніше експозиція музею поповнилась макропрепаратами, які подарували кафедрі одеські патологоанатоми. Зараз музей нараховує більше 2,5 тисяч унікальних експонатів, які допомагають поглибленому вивченню курсу патологічної анатомії.

Історичний

Створений в кінці 80-х років ХХ сторіччя, реконструйований в 2000р. до 100-річчя університету, музей відображає віхи розвитку навчального закладу від його створення в 1900 році до теперішнього часу. Представлені в експозиції 4,5 тисячі експонатів допомагають студентам вивчати курс історії медицини.