Взаємовідносини з іноземними ВНЗ та науковими центрами

Міжнародна діяльність ОНМедУ спрямована на підвищення потенціалу університету як престижного навчального закладу в європейській системі освіти та охорони здоров’я, фахівці та випускники якого конкурентоспроможні у європейському та глобальному професійному середовищі.

ОНМедУ співпрацює з медичними ВУЗами з різних континентів та країн, загальна кількість чинних договорів про співробітництво та партнерство – понад 50 з 25 країн світу. В університеті постійно здійснюється переговорна робота щодо укладання нових договорів про партнерство і співробітництво з медичними, науковими та освітніми організаціями з різних країн світу.

У 2020 р. укладено договори з: відомою фармацевтичною  компанією «Еллі Ліллі енд Компані», США, про проведення спільного клінічного випробування; з відомою англо-шведською фармацевтичною компанією, зареєстрованою в Великобританії «Астра Зенека» (AstraZeneca plc) про проведення загальних клінічних спостережень.

Кафедра біофізики, інформатики та медичної апаратури уклала угоду про співпрацю з Університетом у Бєльсько-Бялій, Польща. Отримано спільний патент на корисну модель України «Система для діагностики пневмонії» (№144617). Автори: Годлевський Л.С. та Марценюк В.П.(професор, д.ф.м.н.).

Ведуться перемовини з die Klinik für Allgemein-, Viszeral- und Minimalinvasive Chirurgie, Berlin (Germany) та Медичним університетом Астана про майбутню співпрацю.

На стадії підписання знаходиться договір про співробітництво з Тбіліським державним медичним університетом.

Налагоджено контакт та співпрацю з Європейським Товариством Симуляційної Медицини (The Society in Europe for Simulation Applied to Medicine – SESAM).  За активною участю ректора, академіка НАМН України В.М. Запорожана організовано та запущено сумісний проект з проведення сертифікаційного тренінгу «BLS and Team Trauma Support» під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, Канадської Міжнародної Хірургічної Асоціації, Канадського фонду вивчення серця та інсульту (Heart and Stroke Foundation of Canada) та університету  McGill (Монреаль, Канада).

Здійснюється активна співпраця з Британським медичним журналом «Тренінгова ініціатива щодо підтримки клінічного рішення». Спільно з Британським медичним журналом було створено Український портал, який відкриває необмежений доступ для 3000 українських фахівців до своїх ресурсів, які містять більш ніж 1000 клінічних випадків, 1000 онлайн-тренінгових модулів та охоплюють 80% найбільш поширених патологій, з якими стикаються фахівці первинної та вторинної ланок допомоги.

ОНМедУ співпрацює з  міністерствами охорони здоров’я України, Польщі та Німеччини у рамках програми МОЗ України «Європейська підготовка з охорони психічного здоров’я» та  приймає участь у програмі «Міжкультурні детермінанти благополуччя в різних працездатних популяціях в Європі” спільно з Ноферським інститутом медицини праці (Лодзь, Польща).

ОНМедУ приймає участь у співпраці Української асоціації лікарів з малоінвазивних, ендоскопічних і лазерних технологій з Європейською Асоціацією Ендоскопічної хірургії.

ОНМедУ став членом всеукраїнської мережі з визнання іноземних кваліфікацій UaReNet.

Під час наукових заходів, організованих підрозділами ОНМедУ, виступили 18 іноземних науковців, серед них: PhD, MD, професор, заступник декана з міжнародних відносин факультету гематології Медичної школи Монпельє Жан-Франсуа Швед (Jean-François Schved, Монпельє, Франція). PhD, MD, професор, Директор Департаменту анестезіології та інтенсивної терапії Євангелічної лікарні, м. Відень, Сібіл Кієтабл (Sibylle Kietabl, Відень, Австрія). PhD, професор уніврситету ім. Валерія Герега ГУМФ «Миколу Тестеміцану» Сергій Шандру (Кишинеу, Молдова). MD, DA, DESA, FRCA, голова екзаменаційного комітету Європейської спілки анестезіологів (ESA) Варвінський Андрій (Лондон, Великобританія). MD, MHA, PhD, регіональний керівник організації Кайзер Перманенте Олександр Ракул (Окленд, США). MD, пульмонолог-реаніматолог, асистент-професор госпіталю Маунт Синай Євген Пінеліс (Нью-Йорк, США). Професор, аташе університетських клінік м. Парижа, Чумаченко Євген Дмитрович (Париж, Франція). Професор і керівник відділу анестезіології та терапії критичних станів, Медичний центр Університету Сороки, Олександр Злотнік (Беер-Шева, Ізраїль).

 

Представники університету постійно беруть участь у ділових нарадах. Так, 27 січня 2020 року проректор з науково-педагогічної (міжнародної) роботи, професор, завідувач кафедри анестезіології, інтенсивної терапії і медицини невідкладних станів Тарабрін О.О., аспірант кафедри Сухонос Р.Є., асистент кафедри Суслов О.С. взяли участь (формат вебінару) у засіданні ради Європейської спілки анестезіології з питань Комітету Європейської освіти з анестезіології щодо питань відповідності диплому CEEA про закінчення курсу до підтвердженого європейського диплому з анестезіології.

13 березня 2020 р. Одеський національний медичний університет долучився до вебінару з питань лікування COVID-19 за участі українських та американських лікарів. Модерував дискусію завідувач кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів, професор Тарабрін О.О. До відеозв’язку долучилися професор кафедри дитячої реаніматології Військово-медичної академії м. Дніпра Денис Сурков, анестезіолог The Brooklyn Hospital Center Євген Пінеліс (Нью-Йорк), доцент Albert Einstein College of Medicine, інтерніст Montefiore Weiler Hospital Валентина Голобородько (США, м. Нью-Йорк), випускник ОНМедУ, Каліфорнійського університету та Гарварда, medical group administrator лікарняної мережі Kaiser Permanente Олександр Ракул (США, м. Окленд) та інші.

У 2020 р. ОНМедУ виступив організатором 20 наукових заходів різного рівня: веб-конференція зі спеціалістами з США для обміну досвідом «Одесса vs COVID», науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні теоретичні та практичні аспекти клінічної медицини», Міжнародний веб-семінар з питань COVID-19 «Імунологічні феномени при ревматологічних захворюваннях з COVID-19», II Міжнародний симпозіум з тромбозу и гемостазу, Міжнародна он-лайн конференція «Лікування та реабілітація у практиці сімейного лікаря», ХХ ювілейна науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології – 2020» та ін.

Ректор ОНМедУ академік НАМН України В.М. Запорожан виконував та продовжує виконувати роботу в якості Почесного доктора Віденьского медичного університету (Відень), Ханойського медичного університету (В’єтнам), Університету м. Агра,  Міжнародної академії медицини ім. А.Швейцера (Польща),  Медичного університету ім. П.Стоянова (Болгарія), Університету Овідіус (Румунія) та інших закладів вищої медичної освіти.

В. М.Запорожан є Президентом ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України». Громадське Об’єднання  «Асоціація акушерів-гінекологів України» є дійсним членом Європейської Ради і Коледжу Акушерства і Гінекології (EBCOG) та Світової Федерації Гінекології та Акушерства, у наукових заходах якого представники університету беруть участь на постійній основі. Асоціація представляє інтереси акушерів-гінекологів України на світовому рівні. Завдяки членству в EBCOG українські лікарі мають своїх представників в Союзі Європейських Медичних Спеціалістів, в якому EBCOG є представництвом усіх акушерів-гінекологів країн ЄС в органах управління Європейського Співтовариства.

У якості  Президента ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України»,  ректор ОНМедУ, академік В.М. Запорожан бере участь у міжнародних навчально-наукових проектах: Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я Матері та Дитини», програма «Здоров’я жінок України» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку), проект «Репродуктивне здоров’я в Україні»   – Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку), проект «Удосконалення системи контролю над вживанням алкоголю та тютюнопалінням під час вагітності в Україні» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку).