Кафедрі травматології та ортопедії — 100!

В квітні 1921 року була створена кафедра і клініки ортопедичної хірургії. Першим керівником став Микола Іванович Кефер, багато зробивший для організації і розвитку нової спеціальності не тільки в Одесі, а й в усьому СРСР.

У 1930 році клінічною базою медінституту стала 2-га міська лікарня на Слобідці (сьогодні МКЛ № 11). Кафедра зайняла двоповерховий другий корпус лікарні. Були організовані операційна, рентгенкабінет, перев’язувальні, гіпсові, кабінет фізіотерапії, механотерапії, музей, аудиторія. Надалі при клініці відкрили амбулаторний прийом і ортопедичну майстерню. Кафедра стала  навчальною   базою  для двох   одеських  інститутів:  медичного і удосконалення лікарів. Крім педагогічної роботи кафедра надавала широку консультативну та лікувальну допомогу населенню не тільки Одеської, але і Херсонській, Миколаївській і Кіровоградській областей. У 1960 році кафедра травматології та ортопедії була відновлена на базі ортопедичного і фтизіо- ортопедичного відділення обласної клінічної лікарні. Завідувачем був обраний доктор медичних наук, професор І. Г. Герцен. А з 1966 до 1983 років кафедра травматології та ортопедії базувалася в МКЛ №3.

У 1983 році Обласна клінічна лікарня з ортопедичним відділенням переведена в нову будівлю, а у звільненому приміщенні створена багатопрофільна міська клінічна лікарня № 11. Тут розмістилися три ортопедо-травматологічних відділення та знову організоване четверте — ускладненої травми, а також травмпункт з цілодобовим чергуванням. Керував кафедрою, широко відомої в усьому Південному регіоні України, доктор медичних наук професор І. Г. Герцен. У 1988 році він передав завідування кафедрою одному зі своїх учнів — професору Венгеру В. Ф., а з 2006 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор Сухін Ю. В., який продовжив традиції своїх попередників і бачить якісну допомогу хворим тільки в симбіозі науки і практики!

Основним напрямком роботи кафедри є вдосконалювання методів лікування пошкоджень і захворювань великих суглобів.

Широко впроваджується метод ендопротезування проксимального відділу плечової кістки, кульшового та колінного суглобів, хірургії хребта.

Завдяки кафедрі травматології та ортопедії ОНМедУ Одеська школа травматології входить в число кращих в Україні та з кожним роком розширює напрямки своєї роботи, впроваджуючи власні розробки і методики.

Кафедрою розроблено метод стабільного остеосинтезу переломів п’яткової кістки апаратами зовнішньої фіксації, впровадили в практику фіксатор для лікування багатофрагментарних переломів проксимального відділу плечової кістки тощо. Колектив кафедри перебуває в постійному науковому пошуку більш ефективних та якісних рішень травматичних і ортопедичних захворювань.

Сьогодні кафедра травматології та ортопедії має три лікувальних бази — в Університетській клініці, МКЛ № 11 та в Обласній клінічній лікарні. Протягом останнього року тут з’явилося обладнання, аналогів якому немає навіть в приватних клініках, що дозволяє вивести допомогу травматологічним хворим на більш високий рівень. На кафедрі працює 19 співробітників – 5 професорів, 6 доцентів, 5 асистентів та 3 лаборанти. Щорічно на кафедрі навчаються більш ніж 200 іноземних та більш ніж 250 відчизняних студентів. Кафедра проводить щорічні курси тематичного удосконалення для більш ніж 30 лікарів.