Успішне проведення другого тематичного удосконалення “Основи лапароскопічної хірургії”

26-31 березня 2018 р. було проведене друге тематичне удосконалення (інтенсивний симуляційно-практичний курс) на платній основі “ОСНОВИ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ”.

Курс був побудований за міжнародними принципами: включав лекції та практичні заняття на симуляторах і в операційній, проводився з малокомплектної групою з 5 чоловік у інтенсивному режимі, передбачав ознайомлення з можливостями нового високотехнологічного обладнення кафедри, і, головне, включав асистенцію в операційній (курсанти керували оптикою, вводили троакари та маніпулювали інструментами. В новій операційній кафедри роботизованої та ендоскопічної хірургії курсанти відвідали 3 лапароскопічні холецистектомії з приводу гострого та хронічного калькульозного холециститу, лапароскопічну пластику пупової грижі за методикою IPOM та лапароскопічну пластику грижі стравоходного отвору діафрагми з фундоплікацією за Ніссеном (оперував завудувач кафедри д.мед.н. Малиновський А.В.). В іншій операційній кафедри роботизованої та ендоскопічної хірургії курсанти відвідали 3 технічно складні лапароскопічні холецистектомії (оперував професор кафедри роботизованої та ендоскопічної хірургії Вансович В.Є.). В операційній кафедри загальної та військової хірургії курсанти відвідали ще 2 лапароскопічні холецистектомії (оперував професор Каштальян М.А.). Отже загалом курсанти відвідали 10 лапароскопічних операцій.

Симуляційна частина проводилася на віртуальному симуляторі LapMentor III компанії Simbionics і тренажерах LapTrainer компанії Simulab (з новими ергономічними інструментами Wolf) – світових лідерів виробництва подібного обладнання. Таким чином, курсанти отримали повний комплекс теоретичних знань і практичних навичок. Після закінчення курсантам були видані посвідчення встановленого зразку. З програмою проведеного курсу можна ознайомитися тут.