Одеський національний медичний університет отримав сертифікати від міжнародної Асоціації симуляційного навчання

Одеський національний медичний університет пройшов сертифікацію міжнародної Асоціації викладачів та Стандартизованих пацієнтів (ASPE — Association of Standardized Patient Educators), що займається симуляційним навчанням. Про це повідомив ректор ОНМедУ академік Валерій Запорожан.
«Стандартизований Пацієнт» (СП) — методологія, що використовується в освітньому процесі для навчання і перевірки знань медичних спеціалістів. Таким пацієнтом може бути звичайний пацієнт з наявним захворюванням або здорова людина, навчена реалістично зображати хворого — відтворювати скарги, характерну моторику, психоемоційний стан, тощо. В рамках навчання студента просять взаємодіяти з СП так само, як з реальним пацієнтом. Викладачі і фахові лікарі спостерігають за «прийомом» зі спеціальної кімнати, облаштованої засобами візуалізації та аудификації.
Перевага такої методики полягає в моделюванні простих та складних клінічних сценаріїв, а також емоційно напружених взаємодій у безпечному середовищі, забезпеченні негайного зворотного зв’язку зі студентом, а також є превенцією від заподіяння шкоди пацієнтам.
Як наголосив Валерій Запорожан, в ОНМедУ сформовані всі умови для роботи за даною методикою: облаштовані спеціальні приміщення із необхідною апаратурою, розроблено пул сценаріїв за дисциплінами, заняття проводяться в денному та онлайн-режимах на базі Університетської платформи Microsoft Teams.
Фахівці ОНМедУ з роботи зі Стандартизованими пацієнтами є активними членами Асоціації ASPE та учасниками Всесвітніх конференцій. Більша частина Стандартизованих Пацієнтів ОНМедУ є зареєстрованими членами спільноти СП в структурі ASPE, регулярно проходять тренінги і звітують про свою роботу перед колегами із різних країн світу.
Довідково. ASPE — міжнародна організація викладачів та Стандартизованих пацієнтів, яка займається симуляційним навчанням за допомогою: просування кращих практик із застосування методології Стандартизованих Пацієнтів для освіти, оцінювання та досліджень; сприяння розповсюдженню досліджень та стипендій у галузі методології СП; розвиток професійних знань та навичок своїх членів; трансформація професійної діяльності завдяки силі людської взаємодії. Процес навчання і роботи зі Стандартизованими пацієнтами ОНМедУ відповідають Стандартам Кращих практик ASPE (ASPE’s Standards of Best Practice).

Ознайомитися з сертифікатами “Стандартизований пацієнт”