Сегментарна резекція при кишковому ендометріозі є відповідальною мультидисциплінарною процедурою, яку проводять строго за показаннями, коли вичерпані можливості інших методів лікування. Про це заявив професор Ігор Гладчук на науково-практичному симпозіумі «Endometriosis Networking: від історії до сучасної тактики менеджменту», де він був одним зі спікерів.
Виступаючи з доповіддю «Ендометріоз кишечника. Клінічний кейс із власного архіву», він зазначив, що цією темою зацікавився ще багато років тому, а зараз очолює єдиний в Україні Європейський центр ендометріозу на базі кафедри акушерства та гінекології ОНМедУ. В 2017 році до нього поступила жінка з діагнозом «генітальний інфільтративний ендометріоз, ендометріоз кишечника». Жінці була запропонована операція в обсязі консервативного хірургічного лікування ендометріозу — сегментарна колоректальна резекція. Таку складну операцію можливо зробити тільки в добре обладнаній клініці і висококласним фахівцем, тому операцію професор Гладчук, хірург найвищого рівня, проводив в університетській клініці на Пастера, яка підійшла за всіма критеріями.
У своєму виступі він зазначив, що сегментарна колоректальна резекція — це рідкісний випадок, тому що рідкісний діагноз. Таких операцій може бути всього лише кілька на рік. Водночас існують й інші операційні техніки для хірургічного лікування ендометріозу, але сегментарна колоректальна резекція — найменш травматична і має найкращий результат для жінок. До речі, у процесі ліцензування кафедри ОНМедУ на звання Європейського центру ендометріозу одним із критеріїв оцінювання була якраз наявність виконання сегментарної колоректальної резекції.