Валерій Запорожан: Непроста епідемічна ситуація не стала на заваді ефективній плановій роботі університету

Під головуванням ректора і голови Вченої ради Одеського національного медичного університету академіка Валерія Запорожана відбулося чергове засідання Вченої ради ОНМеДУ. Засідання пройшло з жорстким дотриманням протиепідемічних заходів.

«Непроста епідемічна ситуація в Україні та Одеському регіоні не стала на заваді ефективній плановій роботі нашого університету. Це вимагало і надалі вимагатиме великих зусиль всього колективу. Щиро дякую всій команді за роботу та наголошую на необхідності неухильно дотримуватися карантинних заходів. Здоров’я співробітників і студентів зараз найважливіше», — сказав Валерій Запорожан.

Вчений секретар університету, професор Олена Аппельханс представила Вченій раді науково-дослідні роботи кафедр фізіології, біофізики, інформатики і медичної апаратури, стоматології дитячого віку, анестезіології, інтенсивної терапії і медицини невідкладних станів, загальної та клінічної епідеміології та біобезпеки, які направляються для участі в конкурсі Міністерства охорони здоров’я України. Вчена рада рекомендувала роботи до участі в конкурсі, а також підтримала кандидатуру аспіранта кафедри фармацевтичної хімії І.О. Шишкіна для отримання стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

Керівник планово-економічного відділу ОНМедУ Наталія Кадебська презентувала аналіз фінансової діяльності університету в І кварталі 2021 року. З метою оптимізації видатків планується ліквідувати деякі структурні підрозділи допоміжних служб університету, функції яких дублюються, та ввести окремі посади відповідальних працівників за напрямами роботи реорганізованих структурних підрозділів. Крім того, було запропоновано реорганізувати відокремлені структурні підрозділи шляхом приєднання Офтальмологічного медичного центру до Багатопрофільного медичного центру, а Службу експлуатації, реставрації та модернізації — в Експлуатаційно-технічний відділ в межах штатних одиниць вищезазначеної служби. Пропозиція була погоджена профспілковим комітетом, тож Вчена рада її підтримала.

В рамках засідання схвалено важливі для університета документи — Додаток до «Положення про Конкурсну комісію», «Положення про ректорат», «Положення про організацію набору на навчання (стажування) іноземних громадян та осіб без громадянства в ОНМедУ в 2021 році» та «Положення про порядок видачі іноземним громадянам та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в ОНМедУ та їх реєстрацї».

Вчена рада привітала з ювілеями завідувача кафедри фармацевтичної хімії, професора Володимира Гельмбольдта та завідувача кафедри неврології та нейрохірургії, професора Анатолія Сона. Доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Ольгу Кравчук за вагомий внесок в охорону здоров’я міста Одеси та з нагоди ювілею нагороджено почесним знаком міського голови «Подяка».