Завершила свою земну подорож Галина Юхимівна Венгер

9 лютого, у віці 82 років, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри офтальмології з 1992 по 2011 рік Галина Юхимівна Венгер завершила свою земну подорож. Віртуозний офтальмологічний хірург, талановитий вчений, відмінний лікар, чудовий педагог, предок офтальмологічної династії, розумна, добра, красива і чудова жінка. Все її життя – це служіння людям і нескінченна відданість обраній нею роботі.

Галина Юхимівна народилася в 1940 році в Миколаєві. Після закінчення Одеського медичного інституту з 1963 по 1992 рік працювала в Одеському науково-дослідному інституті очних захворювань і тканинної терапії імені академіка В. П. Філатова спочатку була дослідником, потім керівником групи травм очей, а з 1989 року – завідувачем відділення реконструктивної мікрохірургії очних травм.

У 1992 році обрана за конкурсом завідувачем кафедри очних хвороб (офтальмології) Одеського державного медичного університету.

З 1995 по 1997 рік була депутатом Одеської обласної ради.

З 2002 по 2014 рік поєднувала посаду завідувача кафедри офтальмології та керівництво Одеської міської клінічної лікарні No4 з Центром мікрохірургії очей на посаді головного лікаря.

Під керівництвом професора Венгер Г. Ю. виконано та захищено 13 кандидатських дисертацій, її студенти працюють в кращих клініках не тільки в нашій країні, але і по всьому світу.

Галина Юхимівна є автором понад 300 наукових праць.  Нею запропоновано ряд оригінальних нових операцій, за які отримано 16 авторських свідоцтв та 20 патентів України.

Протягом багатьох років була членом Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів, Товариства офтальмологів України та почесним членом Асоціації дитячих офтальмологів України.

Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст. платиновий диплом «Золоті руки України» з присвоєнням почесного звання – зразка професіоналізму – у 2008 році диплом «Легенда офтальмології» за видатні заслуги та вагомий внесок у розвиток офтальмології від Товариства офтальмологів України у 2010 році.

За більш ніж 50 років її «золоті руки» відновлювали зір десяткам тисяч пацієнтів.

Свою любов і відданість обраній професії вона передала не тільки своїм численним учням, але і дочці й онукам.

Урочиста панахида відбудеться 12 лютого о 14:00 на Таїровському кладовищі біля крематорію.