Захід з нагоди Дня боротьби з раком AntiCancer Lectorium завершив свою роботу!

Дводенний захід був проведений у форматі Key-note lectures – спікери представляли різні напрямки та дисципліни, що пов’язані з вивченням онкології.
Платформою для заходу було обрано всім добре відомий Zoom-саме у цьому застосунку організатори знайшли необхідний функціонал, щоб транслювати Лекторій одночасно декількома мовами, у тому числі- англійською. В якості резервного способу комунікації працював Microsoft Teams.

Після відкриття робіт, згідно тенденції свята, зі своєю доповіддю виступила докторка наук, професор Юшковська Ольга Геннадіївна, що у своїй доповіді зазначила особливості та важливість підтримки якості життя у жінок, що перенесли оперативне втручання з приводу раку молочної залози. Наступним прийняв роль спікера лікар вищої категорії, к. мед. наук Олександр Васильович Потапчук. Його доповідь з демонстрацією власного досвіду діагностування вузлового зобу та роль йодного дефіциту у патології щитоподібної залози була дуже пізнавальною, а  набуті навички допоможуть нашим майбутнім лікарям добряче орієнтуватись у цій патології та своєчасно проводити усі необхідні діагностичні процедури згідно з рекомендаціями.

Шановний завідувач кафедри, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Руслан Сергійович  Вастьянов та к. мед. н., доцент кафедри клінічної імунології, генетики і медичної біології Олена Олексіївна  Сметюк  оновили відомості щодо патогенетичних аспектів онкологічного процесу з урахуванням результатів сучасних досліджень, що ведуться за їх дисциплінами –  патофізіологією та медичною генетикою, та наголосили про важливість поєднання практики та теорії –  адже лише у співпраці навіть такі глобальні проблеми, як рак, можуть бути подолані.
Доктор медичних наук, професор Наталія Миколаївна Рожковська була неперевершена у своїй справі – з доповіддю про профілактику та ранню діагностику онкологічних процесів шийки матки. Слухачам були надані та роз’яснені останні відомості з регуляторних документів щодо цих важливих аспектів комплексної боротьби задля збереження здоров’я   жінки.

Кандидат медичних наук, уролог вищої категорії пані Вікторія Володимирівна Лисенко зробила, здається, неможливе – за відведений регламентом час доступно та дуже цікаво розповіла про засади ранньої діагностики раку передміхурової залози, поділилась досвідом з власної практики.
Last, but not the least, були доповіді лікаря-спеціаліста з надання невідкладної допомоги Івана Вікторовича Журавльова та лікаря-хіміотерапевта, головного обласного позаштатного спеціаліста Євгена Петровича Москвічова. Обидві доповіді залишили для слухачів родюче підґрунтя для роздумів та майбутніх досліджень.
Проведений захід став великим досвідом для Ради Товариства молодих вчених та усіх, хто за своїм бажанням приєднався до цього заходу.