Розмовний клуб ОНМедУ: перші підсумки

З жовтня 2023 р. на кафедрі суспільних наук розпочав роботу Розмовний клуб, створений з метою формування мовної культури співробітників і здобувачів ОНМедУ.
Поява клубу обумовлена Планом заходів щодо сприяння функціонуванню української мови в ОНМедУ (наказ № 502-о від 17.11.2022 р.) та діяльністю університетської Комісії з моніторингу стану функціонування української мови як державної в ОНМедУ (голова – доц. Ольга Сікорська).
Протягом навчального року кафедра суспільних наук організовувала заходи у формі лекцій, бесід, дискусій, круглих столів, майстер-класів тощо. Спікерами клубу виступили співробітники кафедри. Основними слухачами стали здобувачі 1-2 курсів ОНМедУ, викладачі інших кафедр, представники адміністрації.
Тематика проведених заходів була направлена на розвиток особистості здобувачів, підвищення мовно-культурного рівня та естетичне виховання. Серед проведених заходів: лекції-обговорення «Жінка в українській традиційній культурі», «Український традиційний одяг» та «Сімейні традиції українців» (доц. Олена Уварова), практикуми «Моделювання тезаурусу української медичної термінології» та «Шляхи поповнення медичної терміносистеми» (доц. Лілія Філюк), лекція-дискусія «Неофіційна антропонімія Одещини» (викл. Антоніна Крицька), лекція «Томас Сіденхем та англійська лікувальна справа під час громадянських війн» (доц. Микола Кулачинський), лекція-обговорення «Українські Великодні традиції» (доц. Тетяна Подкупко), практикум «Медична комунікація. Сугестивний та комунікативно-прагматичний аспекти» (доц. Ольга Шаніна) та ін.
Протягом 2023-24 н.р. клуб виконав основні завдання: створення україномовного середовища спілкування, набуття розмовних навичок, опанування ораторської майстерності. Результати діяльності клубу: підвищення у здобувачів рівня володіння розмовною українською, отримання інформації про історико-культурний розвиток України.
Серед подальших планів: залучення до роботи клубу фахівців з інших навчальних закладів, розширення аудиторії клубу, урізноманітнення тематики заходів.
Долучайтеся у наступному навчальному році!

Куратор Розмовного клубу,
доцентка кафедри суспільних наук, к.і.н.
Олена Уварова