ЗАЙМАТИСЬ НАУКОЮ – ЦІКАВО! Перше організаційне засідання СНТ кафедри суспільних наук в новому навчальному 2023-2024 навчальному році

30 вересня 2023 року відбулось перше в цьому навчальному році засідання наукового студентського гуртка кафедри суспільних наук. Сонячний суботній день припав на святкування Всеукраїнського дня Бібліотек. Здобувачі медичних, стоматологічного та фармацевтичного факультетів 1-3 років навчання відвідали Одеську національну наукову бібліотеку. Науковий керівник гуртка к.і.н., доцент Подкупко Т.Л. розповіла про основи пошуку інформації та джерел, алгоритм написання наукових робіт.

Далі рушили на екскурсію по найстарішій книгозбірні Південної України. Спочатку здобувачів записали до Бібліотеки. Далі екскурсовод розповіла про історію становлення ОННБ з 1829 року, її теперішню будівлю, яка є пам’яткою архітектури і будувалась за кращими світовими зразками бібліотек в 1905-1907 рр. Відвідали читальні зали: від головного до залу наукових працівників. Подивились на спеціальні бібліотечні меблі, виготовлені на початку минулого століття: шафи зібрані без цвяхів, стільці з різьбленнями, столи тощо. У відділі каталогів прослухали міні-лекцію про пошук і замовляння потрібних книг та періодичних видань. Ознайомились з тематичними і предметними каталогами, навчились ними користуватись.

Сучасна Бібліотека – це доступ до різноманітних баз даних, в тому числі й підписних, різноманітної наукової тематики. Для читачів є можливість на великому сенсорному екрані розглядати, вивчати найдрібніші деталі з колекцій, гравюр, рукописів, рідкісних видань. За бажанням, можна відвідувати розмовні клуби. Де, двічі на тиждень у змішаному форматі українською, або англійською, або німецькою ви навчитеся висловлювати свої думки під час перегляду і  обговорення документальних та художніх стрічок, проведення мовних вікторин, квестів тощо.

Як завжди з теплотою та цікавинками зустріли наших здобувачів вищої освіти у відділах Мистецтв та Рідкісних видань та рукописів. Співробітники довідково-інформаційного відділу запросили не лише користуватись багатою колекцією словників та енциклопедій, а і брати участь в наукових конференціях на базі ОННБ.

У внутрішньому дворику Бібліотеки гуртківці СНТ кафедри суспільних наук приєднались до активностей присвячених Всеукраїнському дню бібліотек. Відвідали майстер-класи з реставрації книг та рукописів. Змололи собі запашної смачної кави на двохсотлітньому млинку на мистецькому ярмарку. Скуштували різноманітних смаколиків. Зробили донати на ЗСУ, допомогли плести марушки («кікімори»). Потрапили на уривок вистави-інсталяції Лісова Пісня, від акторів з Лялькового театру. Прослухали концерт від провідних виконавців Одеського національного академічного оперного театру та Одеської філармонії.

Після смачного частування під час презентації книжкового проекту Олега Суслова «Життя в силі «Зумба»» тренери з фітнес клубу «Шторм» та «Вища ліга» запропонували гостям запальні танці. Гуртківці, гості, бібліотекарі на чолі з генеральним директором Бірюковою Іриною Олександрівною зійшлися в танцювальному батлі. Головний приз – чудовий настрій!

Наші розумники взяли участь у вікторині «Читай і вигравай» зі знання історії, культури, мистецтва та літератури. Серед призів: сертифікати на безкоштовні послуги зі сканування та фото джерел бібліотеки, доступ до підписних баз даних, безкоштовну екскурсію і виграли найголовніші призи: запрошення на прем’єру вистави Кайдаші за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького, постановки Костянтина Пивоварова до Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.Василька.

В цей день до пізнього вечора не було сигналів повітряної тривоги, що в наш час рідкість. Але якби були, то ми могли відвідати укриття ОННБ і послухати багато історій з часів Другої світової війни, як тут переховували книги, карти, цінності які не вдалось вчасно евакуювати…

Виїзне засідання пройшло насичено, цікаво, корисно. Свято для мізків, душі, тіла. Запрошуємо здобувачів ОНМедУ приєднуватись до нашого СНТ!

Тетяна Леонідівна Подкупко,
кандидат історичних наук,
доцент кафедри суспільних наук ОНМедУ,
науковий керівник СНТ кафедри суспільних наук.