Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки

📌18 січня стартував Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. Це один із найпоширеніших видів раку у жінок: у 2020 році понад 342 тисячі жінок у всьому світі померли від нього, в Україні — 1,5 тисячі. Водночас він добре піддається лікуванню у разі своєчасного виявлення. Тому треба бути уважними до свого здоров’я і регулярно, з урахуванням особливостей, які є під час воєнного стану,  відвідувати профілактичні медичні огляди.

Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення. Одним з найдоступніших та ефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест. Його можна пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України,  безоплатно.

Найближчий такий заклад завжди можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб (детальний перелік послуг для дослідження опублікований на сайті НСЗУ (пункти 17-22, файл «Специфікація»). Безоплатно дослідження можна пройти за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря.

Бережіть своє здоров’я і пам’ятайте: краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати!

#ЗдоровішіРазом