«Соборність, єдність, незалежність: історія та сучасність» – круглий стіл професорсько-викладацького складу кафедри суспільних наук ОНМедУ.

Напередодні Дня Соборності та 105-річниці проголошення Незалежності Української Народної Республіки на кафедрі суспільних наук був проведений круглий стіл серед професорсько-викладацького складу «Соборність, єдність, незалежність: історія та сучасність».

Офіційно свято було проголошено указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871. Цьогоріч цей день вперше ми будемо відзначати в умовах повномасштабної військової агресії рф. Майже рік українцям доводиться боронити зі зброєю в руках свої цінності, традиції, історію, життя і право на існування як Нації.

17 січня 2023 року викладачі кафедри суспільних наук заслухали доповіді  завідувачки, к. філол. н., доц. Сікорська О.О.: «Шлях до Незалежності і Соборності в творах українських письменників ХХ століття» та к. іст. н., доц. Подкупко Т.Л. «Трагічні й героїчні сторінки історії єднання українських земель від княжих часів до сьогодення». Обговорення і дискусії стосувались того, що ми – українці – різні. У нас різні смаки та уподобання як в політиці, так і в кулінарії, ми слухаємо різну музику, дотримуємося різних традицій, маємо відмінні бачення релігійного життя, читаємо різних авторів, вболіваємо за різні команди (окрім збірної України). Але попри все різноманіття і відмінності, нас єднає повага один до одного, спільні переконання і цінності, а головне – Україна. Споконвічне прагнення жити і працювати на своїй Богом даній землі в історії виливалось в державні періоди княжих часів, Козацько-Гетьманський період, 1917-1920-ті, ІІ світової війни, з 1991 р. й донині.

Зовнішня агресія, окупація наших земель чітко виявила такі спільні риси українців як Патріотизм, самоорганізація, відповідальність, самодопомога, єдність в досягненні мети, жагу до Перемоги.

Ми пишаємося тим, що ми – українці! Тримаймо стрій, разом до Перемоги!