В єдності сила!

22 січня Україна відзначає День Соборності. У цей день 1919 року в Києві було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою. Ця подія ознаменувала об’єднання в єдиній самостійній державі українських земель, які протягом століть перебували у складі різних країн.

22 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України. Сотні тисяч людей створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує взаємодії в сучасній Україні. Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній загрозі. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність, тому соборність залишається національним завданням.

Студенти ОНМедУ за консультаційної підтримки викладачів кафедри суспільних наук (завідувачка – доц. Ольга Сікорська) долучилися до Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді», що був організований Інститутом політико-правових та релігійних досліджень у період жовтня 2022 р. – січня 2023 р. з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Студенти Довга Каміла, Сов’як Вікторія-Надія, Гірішану Ірина, Візінська Ілона, Гайдаржі Станіслав, Нігрецкул Віталій та викладач кафедри суспільних наук Ханецька Антоніна представили на конкурс творчі роботи у вигляді есе.

Цитуючи рядки з есе, пишаємось нашою молоддю, бо «нове покоління українців – це носії козацького духу незламності та любові до свободи, вони протистоять усім негараздам і роблять усе можливе і навіть неможливе задля України».

Зі святом!