Всесвітній день здоров’я

Всесвітній день здоров’я є важливою подією, яку відзначають щороку 7 квітня. У сучасних умовах України, яка потерпає від військової навали більше двох років, святкування цього дня стало особливо значущим.

Незважаючи на складне становище, пов’язане із військовими діями та їхніми наслідками, важливо пам’ятати про значення здоров’я для кожної людини. Це фізичне, психічне та соціальне благополуччя, яке є фундаментом для повноцінного життя та розвитку.

Цього дня ми, медичні працівники, маємо зосередитися не лише на лікуванні фізичних ушкоджень, а й на підтримці стану ментального здоровʼя наших пацієнтів і, що не менш важливе, наших колег лікарів і усього медичного персоналу. Адже військові дії та постійний стрес чинять негативний вплив на ментальне здоров’я людей.

Ми повинні зробити все можливе для забезпечення доступу до медичних послуг для всіх, незалежно від їхнього місця розташування. Навіть в умовах війни ми повинні прагнути забезпечити рівний доступ до якісних медикаментів і допомоги.

Важливим аспектом святкування цього дня є підвищення обізнаності та освіченості населення в галузі здоров’я: програми з профілактики захворювань, підтримки психологічного здоров’я та здорового способу життя мають залишатися актуальними і безперервними.

Всесвітній день здоров’я в умовах війни має стати способом підкреслити нашу тверду волю і нашу відданість відновленню і збереженню здоров’я і благополуччя для нашого населення.
Нехай сьогодні святкування Всесвітнього дня здоров’я стане можливістю для взаємодії, обміну досвідом та розв’язання спільних проблем і викликів, з якими ми стикаємося в цей важкий час. Бережіть себе та інших!

І пам’ятайте, що здоров’я — це така велика цінність, яку не можна ні з чим зрівняти!