Вебінар «Терапевтична оцінка дітей і підлітків із самоушкодженням»

Центром громадського здоров’я МОЗ у партнерстві з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України 9 квітня була організована зустріч із британським лікарем українського походження, дитячим та підлітковим психіатром, професором Денисом Угрином. На платформі ЦГЗ проведено вебінар «Терапевтична оцінка дітей і підлітків із самоушкодженням» .

У заході прийняли участь понад 130 осіб: фахівці регіональних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), які опікуються збереженням психічного здоровʼя; педіатри і сімейні лікарі; психіатри і психотерапевти; учителі, психологи і соціальні працівники; фахівці ВНЗ, у тому числі співробітники кафедри психіатрії , наркології , медичної психології та психотерапії ОНМедУ.

На вебінарі були висвітлені такі питання:

• – поняття і принципи психотерапевтичного оцінювання;
  • – оцінювання самоушкоджень (селфхарму) з позиції молодої людини;
  • – загальний вплив психологічного лікування на самоушкодження;
  • – фактори ризику самоушкодження ;
  • – очікування психотерапевтів і пацієнтів щодо психотерапевтичного оцінювання;
  • – передумови виникнення самоушкоджень;
  • – поради та підказки щодо невідкладної допомоги у разі самоушкодження.

Спікером вебінару виступив Денис Угрин, який здобув медичну освіту в Україні у 1998 році. До Великої Британії приїхав навчатися в аспірантурі та зосередився на дитячій та підлітковій психіатрії. Сьогодні британський лікар українського походження працює у інституті психіатрії Лондонського університету  Королеви Марії та очолює Youth Resilience Unit (Підрозділ стійкості молоді) у Східному Лондоні.

Захід підготовлено в рамках Всеукраїнської програми з ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Єдина команда працює над професійним зростанням фахівців сфери охорони здоровʼя. Директорка з координації Координаційного центру з психічного здоровʼя Кабінету міністрів України  пані Ірина Микичак зазначила: «Сьогодні війна іде не тільки на полі бою. Сьогодні ми ведемо боротьбу за наше майбутнє – за дітей України».