Хірургічна школа ОНМедУ: професор Михайло Каштальян

Одеський національний медичний університет — це не тільки потужний науковий центр, це місце творчості геніальних особистостей, вчених, які є гордістю країни. Ми продовжуємо цикл розповідей про провідних хірургів нашого університету.

Сьогоднішній герой – не тільки герой розповіді, він — справжній воїн, який майже все своє життя присвятив військовій хірургії. Він звик оперувати у наметах на лінії фронту, військових шпиталях та в реанімобілях.

Михайло Арсенійович Каштальян має багато звань та нагород. Полковник Каштальян — лауреат державної премії, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної, дитячої та військової хірургії з курсом урології ОНМедУ. Він автор понад 200 наукових праць, 25 патентів на корисну модель та винаходів, 5 монографій. Неодноразово виступав з доповідями на міжнародних конференціях та конгресах. Його думку поважають в Україні та за кордоном.

Лікувальну, консультаційну та профілактичну роботу професор Каштальян М.А. проводить на базі 1-го хірургічного відділення Багатопрофільного медичного центру ОНМедУ та на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, де був провідним хірургом з 1997 по 2016 роки. До нього їдуть з різних куточків. Про себе з посмішкою каже, що дуже щасливий, адже йому в житті поталанило займатися улюбленою справою.