Валерій Запорожан в Парламенті Грузії: Нам цікава співпраця і обмін досвідом на міждержавному і університетському рівнях

Україна і Грузія мають високий потенціал співробітництва в сфері розвитку людського капіталу, системи охорони здоров’я і підготовки медичних кадрів. Про це заявив ректор Одеського національного медичного університету, академік Валерій Запорожан під час виступу в Комітеті з питань науки та освіти Парламенту Грузії в рамках офіційного візиту урядової делегації України в Грузію.

Він назвав цінним досвід Грузії щодо підвищення капіталізації охорони здоров’я, участі у глобальній ініціативі «Проект розвитку людського капіталу», переорієнтації на профілактику і управління захворюваннями на ранніх стадіях, посилення ролі вишів як експериментальних баз для реалізації міжнародних проектів. «Грузія напрацювала хороший досвід зі страхування професійної відповідальності медичних працівників, сталого розвитку охорони здоров’я за рахунок прогнозування та моніторингу кадрових ресурсів, стратегічного планування, розвитку цифрової медицини. Нам дуже цікава співпраця та обмін досвідом як на міждержавному, так і на університетському рівнях», — сказав Валерій Запорожан.

Він також підкреслив актуальність посилення партнерства в контексті загальноєвропейських викликів — побудови ефективної протиепідемічної системи, впровадження наукоємних медичних і профілактичних технологій, реалізації Європейської програми «Розширення прав і можливостей громадян за допомогою цифрового охорони здоров’я», розрахованої до 2025 року.

На думку Валерія Запорожана, одним з напрямків українсько-грузинського співробітництва може стати створення «стратегічного альянсу», центральною ланкою якого повинні стати виші обох країн. «У фокусі такого партнерства можуть стати науково-дослідні та дослідно-конструкторські проекти, спільні біомедичні дослідження з подальшим просуванням і комерціалізацією, створення центрів персоналізованої медицини та біобанків для клінічних досліджень, підготовка висококваліфікованих медичних і наукових кадрів», — наголосив Валерій Запорожан.

Візит делегації до Грузії очолив Міністр науки і освіти України Сергій Шкарлет. У програмі візиту зустрічі в Посольстві України в Грузії, Міністерстві економіки та сталого розвитку Грузії, Міністерстві освіти і науки Грузії, відвідування Національної академії наук Грузії і Тбіліського державного університету ім. Іване Джавахішвілі. Крім того, Валерій Запорожан і канцлер Тбіліського медичного університету Зураб Орджонікідзе підписали угоду про співпрацю між університетами.