Найактивніші вступники відвідали молекулярно-генетичну лабораторію НДІ трансляційної медицини при ОНМедУ

До дня відкритих дверей з 17 по 20 січня Одеський національний медичний університет запропонував всім бажаючим вступникам відвідати різні підрозділи університету. Мета запрошення — допомогти випускникам шкіл визначитися у виборі професії та навчального закладу. Деякі школярі виявили великий інтерес до можливості доторкнутися до студентського життя й побували на всіх запропонованих екскурсіях університетом.

Для найактивніших вступників двері відкрила молекулярно-генетична лабораторія НДІ трансляційної медицини при ОНМедУ. Співробітники лабораторії розповіли їм про можливості сучасної діагностичної апаратури, яка представлена в Україні одиничними приладами. Найбільший інтерес майбутніх абітурієнтів був викликаний секвенатором нового покоління, що дозволяє визначити нуклеотидну послідовність ДНК та РНК для отримання опису її первинної структури. Як зазначили співробітники лабораторії, у 2003 році на 92 % було секвеновано геном людини, 8 % геному пропустили не через відсутність у них важливої інформації, а через технологічні обмеження. У секвенаторі, яким володіє молекулярно-генетична лабораторія НДІ трансляційної медицини при ОНМедУ, дані обмеження відсутні.

На завершення була надана можливість двум школяркам виділити ДНК для постановки ПЛР-реакції. Усі маніпуляції було здійснено ними особисто під керівництвом завідувачки лабораторії.