Гінекологічна клініка ОНМедУ отримала статус «клінічного і наукового центру ендометріозу»

Гінекологічна клініка кафедри акушерства та гінекології № 1 Багатопрофільного медичного центру Одеського національного медичного університету під керівництвом професора Гладчука І.З. отримала статус «клінічного і наукового центру ендометріозу» як такого, що за структурою, якістю надання медичної допомоги, науково-дослідною роботою відповідає вимогам Європейської ліги ендометріозу спільно з Фондом досліджень ендометріозу і Асоціацією ендометріозу.
Европейська комісія у складі професора Мартіна Сіллема (Мангейм, Німеччина), члена експертної ради Європейської ліги ендометріозу, приват-доцента, практикуючого гінеколога, Себастіана Д. Шеффера, члена Європейської ліги ендометріозу, сертифікованого хірурга німецького товариства гінекологічної ендоскопії (AGE) з сертифікатом вищої хірургічної категорії MIC III, Гаррі Чарчяна, сертифікованого хірурга німецького товариства гінекологічної ендоскопії (AGE) з сертифікатом вищої хірургічної категорії MIC III і асоціації акушерства і гінекології Німеччини (DGGG) високо оцінила багаторічний клінічний досвід і наукові здобутки одеської школи ендоскопічної хірургї ендометріозу, науково-дослідної роботи з цієї проблеми, яку започаткував ще на початку 90 років академік НАМН України, професор Валерій Миколайович Запорожан.
Сертифікована клініка ендометріозу може не лише оперувати і лікувати таких пацієнток, які складають майже третину всіх гінекологічних хворих, але й надавати індивідуалізовану консультативну допомогу і медичний супровід, сприяти покращенню репродуктивної функції, проводити діагностику і лікування безпліддя, підключити за необхідності мультидисциплінару бригаду фахівців (хірург, уролог, терапевт, невропатолог, репродуктолог), покращити якість життя жінки від менархе до менопаузи.
Це перша клініка в Украіні, яка одержала найвищий, третій рівень сертифікаціі (клінічний і науково-дослідницький центр). Цей статус дозволить на найвищому рівні здійснювати медичну допомогу пацієнткам з такою розповсюдженою і складною проблемою, як ендометріоз.