Що принесли каховські води до Одещини?

Яку небезпеку для здоров’я людей несе екологічна катастрофа, що викликана підривом російськими агресорами Каховської ГЕС? Які ризики спалаху серйозних хвороб для мешканців нашого регіону? Ці питання останнім часом найчастіше задають одесити авторитетним фахівцям.

В Одеському національному медичному університеті є дві кафедри медико-профілактичного профілю, які навчають студентів основам гігієни та санітарії. Це кафедра гігієни та медичної екології. Її очолює доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАН ВО України, професор Володимир Бабієнко. Другу кафедру — загальної і клінічної епідеміології та біобезпеки — очолює доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор Микола Голубятников. До речі, вона була заснована ще у 1920 році видатним мікробіологом і епідеміологом Данилом Заболотним. Наразі ОНМедУ активно співпрацює з Одеським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України, детальніше в коментарях з перших вуст.