Профілактична робота кафедри терапевтичної та дитячої стоматології

З метою забезпечення стоматологічного здоров’я у маленьких українців співробітники кафедри терапевтичної та дитячої стоматології Одеського національного медичного університету протягом багатьох років регулярно проводять профілактичні заходи у школах Одеси та Одеської області: розповідають про гігієну порожнини рота, про використання фторидів, раціональне харчування, проводять обстеження.

Так в Арцизі — зоні флюорозу (надмірна кількість фтору у питній воді) — були  обстежені діти 6, 12 та 15 років. У клініко-лабораторних обстеженнях використовували молекулярно-генетичні методи, які дозволили  оцінити товщину емалі та чутливість до фтору. Залежно від цього, лікарі мали можливість індивідуалізувати дозування фтору у цих дітей та надати профілактичні рекомендації, що дозволить знизити токсичну дію фтору.

Завдяки саме таким поїздкам співробітники кафедри мають можливість розробити персональні програми профілактики з урахуванням біогеохімічних особливостей, соматичних патологій.