ОНМедУ зміцнює позиції в європейській системі освіти, є пізнаваним та шанованим у світі вишем, — Валерій Запорожан

2021 рік став для Одеського національного медичного університету роком поглиблення міжнародної співпраці. Про це повідомлялося на засіданні Вченої Ради ОНМедУ під головуванням ректора, академіка Валерія Запорожана.

Зокрема, під час візиту Валерія Запорожана до Грузії у складі урядової делегації України було підписано угоду про співпрацю з Тбіліським медичним університетом. У жовтні ОНМедУ приймав делегацію з Індії. В листопаді Валерій Запорожан у складі делегації МОН України відвідав Республіку Узбекистан, наразі триває процес підписання угоди про співробітництво із медуніверситетом Бухари. Також підписано низку договорів про співробітництво з університетами Казахстану, Чехії, Білорусі та іншими.

«Міжнародна діяльність ОНМедУ спрямована на підвищення потенціалу університету як престижного навчального закладу в європейській системі освіти та охорони здоров’я, фахівці та випускники якого конкурентоспроможні у національному та глобальному світовому професійному середовищі. Ми зміцнюємо свої позиції, університет є пізнаваним та шанованим у світі», — наголосив Валерій Запорожан.

Як повідомила проректор з науково-педагогічної роботи, професор Валерія Марічереда, ОНМедУ організував у цьому році 14 навчальних заходів у формі вебінарів, у т.ч. за участі іноземних фахівців, і виступив організатором 8 наукових конференцій з міжнародною участю. ОНМедУ продовжує участь у міжнародному проекті ERASMUS+ «Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах». Серед учасників університет Гельсінкі, (Фінляндія), університет Ровіра і Віргілі (Іспанія), Естонський університет наук про життя та інші.

Зусилля ОНМедУ в напрямку міжнародного співробітництва були гідно оцінені журі XII міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2021», в рамках якої університет отримав Гран-прі в номінації «Міжнародна діяльність», а також  був нагороджений золотою медаллю в номінації «Створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплексних рішень для підвищення якості освіти».

Крім того, в рамках XIII Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та виставки освіти за кордоном «World Edu» ОНМедУ отримав почесне звання «Лідер інновацій в освіті», був нагороджений Золотою медаллю в номінації «Упровадження в освітню діяльність інноваційних проектів, моделей, систем, технологій, методик, що спрямовані на підвищення якості освіти».

Епідеміологічна ситуація не завадила продовжувати співробітництво з іноземними науковцями і лікарями. Відтак, фахівцю світового рівня з пластично-реконструктивної та естетичної хірургії, доктору Домініку Л. Фейнендегену (Швейцарія) присвоєно звання візитуючого професора ОНМедУ. Загалом в організованих кафедрами ОНМедУ наукових заходах з лекціями та доповідями виступили більше 20 іноземних науковців.