Одеський національний медичний університет проводить серію тренінгів з вакцинації від COVID-19

20-21 липня на базі кафедри педіатрії № 1 Одеського національного медичного університету пройшов тренінг з вакцинації від COVID-19 для студентів 5 та 6 курсів та інтернів. У майбутньому студенти та інтерни, що вдало пройшли курс , приєднаються до зусиль кампанії з вакцинації від COVID-19 і підтримають медичних працівників, які виконують ці обов’язки. Залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе заповнити прогалини та задовольнити очікування уряду щодо охоплення вакцинами цільових груп населення до кінця 2021 року.

Це перший тренінг із вакцинації від COVID-19 на базі Одеського національного медичного університету. Його провели к.м.н., ас. кафедри педіатрії Сеньківська Л.І. та ас. кафедри педіатрії №1 Павлова В.В. Ці викладачі успішно пройшли навчання у м. Києві  та отримали сертифікати Тренерів з вакцинації від COVID-19 ВООЗ.

Обсяг і програма тренінгу охоплювала інформацію про дорожню карту, класифікацію, ефективність вакцин та дозвіл на проведення вакцинації, організацію тимчасового та постійного пунктів щеплення, вимоги до зберігання, транспортування та використання COVID-19 вакцин. Була надана інформація про всі вакцини, що використовуються в Україні, несприятливі події після вакцинації, питання безпеки імунізації, а також із діагностики анафілаксії та надання першої медичної допомоги, та внесення інформації щодо вакцинації в елекронну інформаційну систему. Та  найбільш цікавою виявилась частина тренінгу, під час якою студенти та інтерни виконували практичні навички з організації столу для вакцинації та введення різних вакцин, навчалися, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок.

26 студентів старших курсів та інтернів успішно пройшли тренінг, оволоділи практичними навичками та написали тестовий контроль.

Серія тренінгів проводиться Одеським національним медичним університетом у відповідь на запит ВООЗ, Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.