ДЕНЬ ЄВРОПИ — В СЕРЦІ КОЖНОГО!

Це свято припадає на третю суботу травня — найпрекраснішого місяця року, коли під блакитним небом квітнуть дерева, а весняне сонечко ніби осяває щасливі дні, сповнені красою, благополуччям, творчою працею та здійсненням мрій.

В Україні цей день був започаткований Указом Президента Леоніда Кучми “Про День Європи” від 19.04.2003 р., “враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію”.

В Європі це свято відзначається 9 травня, і саме в цей день очільник Європейської Ради Шарль Мішель прибув до Одеси. Він відзначив, що одесити бережуть пам’ятки історії від ворожих куль та ракет, а весь український народ захищає свою свободу і незалежність.

Наша країна довела всьому світові своїм непростим історичним шляхом, що вона гідна повноправно увійти до Європейської співдружності.

21 листопада 2013 року в Києві почався Євромайдан — багатомісячна акція на знак протесту у відповідь на призупинення тодішнім президентом Віктором Януковичем підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, підтримана в усіх куточках України.

Війна між Україною та Росією тільки посилила європейське прагнення нашого народу та пришвидшила процес інтеграції нашої країни до європейської спільноти. За день до початку війни президент Польщі Анджей Дуда та президент Литви Гітанас Науседа після зустрічі з Володимиром Зеленським заявили, що Україна заслуговує статусу кандидата на членство в ЄС, а вже на 5-й день війни Володимир Зеленський підписав історичний документ — заявку на вступ до ЄС, яка в той же день була відправлена до Брюселя.

Більшість країн Європи підтримує Україну у боротьбі з ворогом на мітингах і демонстраціях, а лідери Євросоюзу заявили про подальші наміри зміцнювати зв’язки і партнерство з Україною. Очікуємо, що ЄС розгляне питання надання Україні статусу кандидата до Євросоюзу якнайскоріше — вже в червні.

Україні випала важка історична місія — кров’ю своїх героїв та мирних жителів захистити інші європейські країни та їх цінності від рашистської орди. А країна-варвар, країна-агресор залишиться в суцільній ізоляції від усього світу, як плем’я, яке, немов в далекі минулі часи, дикунським способом захоплювало чужі території.

Одеса завжди встановлювала дипломатичні, економічні та наукові стосунки з багатьма країнами світу. Одеський національний медичний університет дав тисячам іноземних студентів медичну освіту, розвиток і виховання. Наш славетний університет радо приймає видатних вчених з усього світу, багато з них стали Почесними професорами ОНМедУ.

Ми боремося за нормальні людські цінності — мир, спокій, добробут і розвиток для кожного громадянина і впевнені, що дуже скоро увійдемо до європейської спільноти, адже ці цінності — в наших серцях!