Нагородження видатних співробітників ОНМедУ «Орденом Святого Пантелеймона»

12.12.2017 року в нашому університеті відбулась зустріч студентів-першокурсників, професорсько-викладацького складу з головою Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»  Василем Князевичем. Ця відзнака присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому.

Відзнака за професіоналізм в галузі охорони здоров’я та розвитку медичної науки була запроваджена Міністерством охорони здоров’я України в 2009 році. З часу її існування було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства,  чия діяльність  спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України. Зметою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, з 2017 р. започаткована громадська Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Василь Князевич, голова Поважної ради

“Основна мета цієї нагороди відродити довіру суспільства до певних ритуалів, показати кращих моральних людей. Доказати, що Україна спроможна почати нові правила гри, які дають насолоду і задоволеності того, хто приймає участь в цьому процесі.”

Це єдина нагорода сьогодні в Україні, яка надається не від уряду, а від громадської організації лікарів країни, де система вишукує кращого і указує на людину, яка досі була невідомою чи скромною і не може сама себе представити, але робить дуже багато в галузі охорони здоров’я і милосердя. Раз на рік зі 125 претендентів по одному з кожної області країни обирається двадцятка кращих. А потім з цього списку Поважна рада, яку очолює  колишній міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, за підсумками таємного голосування називає найкращих в п’яти номінаціях. Треба зазначити, що цього року нагороду «Орден Святого Пантелеймона»  і грошову премію 100 тис гривень в більшості одержали одесити., серед них представники Одеського медичного університету:

Валерій Запорожан, ректор університету

“Я считаю, что умные технологии, знания, умения, когда от них зависит жизнь человека должны быть в руках человека интеллигентного, умного, сердечного который умеет поделиться не  только знаниями, но и морально поддержать того, кому он предназначает свою помощь. Врач должен быть высокодуховным, любящим свою профессию человеком”.

Михайло Каштальян, завідувач  кафедри загальної та військової хірургії

“Еще более ценен этот орден, что это общественная награда. Это не от президента. Это народ голосует. Не главное, что именно я его получил. Главное, что такое у нас есть. Достойных людей очень много!”

Микола Аряєв, завідувач кафедри педіатрії №1

“Я был проректором по международной работе. Осуществлял эту деятельность на уровне института. И был заведующим кафедры педиатрии, которая  имела Большие международные связи. Об этом свидетельствует список почетных имен, докторов, которые читают лекции нашим студентам.”

На думку учасників зустрічі, серед яких були присутні студенти-першокурсники, професорсько-викладацький склад медуніверситета, дуже важливо, аби всі громадяни України знали і бачили, що в країні є багато гідних і талановитих лікарів, яких суспільство повинно підтримувати і стимулювати до ефективної роботи.

На думку голови Поважної ради Василя Князевича, складна фінансова та кадрова ситуація в системі охорони здоров’я спонукає шукати різні шляхи підтримки, аби заохотити молодь обирати фах лікаря та не виїжджати за кордон для працевлаштування. Поважна рада ухвалила рішення запровадити «Медаль Святого Пантелеймона», якою нагороджуватимуть молодих медичних працівників віком до 35 років. Вперше найкращих серед молоді відзначать у наступному 2018 році.

До Одеської регіональної експертної Ради з висунення кандидатів для участі у конкурсі нагородження відзнакою «Орден Святого Пантелеймона» на 2017-18 рр. увійшли:
1. Зелінський Олександр Олексійович, д.мед.н., професор, представник Всеукраїнського лікарського товариства
2. Шпак Ігор Вікторович, д.мед.н., представник ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги»
3. Ігуменія Серафима, настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівского монастиря
4. Талалаєв Костянтин Олександрович, проректор з науково-педагогічної роботи Одеського національного медичного університету
5. Скиба Василь Якович, голова ППП ДУ «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України», член Профспілки працівників охорони здоров’я України
6. Работін Юрій Анатолійович, голова правління ОРО НСЖУ
7. Платовська Світлана Омелянівна, голова Асоціації медичних сестер Одеської області
8. Багдасарян Вікторія Євгенівна, провідний фахівець з медичного права Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів
9. Гончаренко Надія Вікторівна, перший заступник директора департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради
10. Гінжул Ігор Васильович, заступник директора департаменту охорони здоров’я ООДА
11. Кірчева Вікторія Володимирівна, студентка 6 курса Одеського національного медичного університету, голова комісії Студради з навчально-виховної роботи