Анатомію вивчатимемо не лише віртуально!

6 та 7 листопада 2021 року в Одеському національному медичному університеті відзначилися визначною подією: на базі кафедри нормальної та патологічної клінічної анатомії відбувся перший в Україні анатомічний кадавер-курс «Класичні та сучасні методи корекції вікових змін обличчя». Курс складався з теоретичної частини і майстер-класів з препарування та ін’єкційних методик.

Фахівці з естетичної медицини, лікарі-дерматовенерологи, пластичні хірурги з різних міст України отримали можливість на нефіксованому трупному матеріалі розглянути вміст анатомічних ділянок обличчя та відпрацювати найскладніші техніки доступу до окремих анатомічних структур. За словами завідувачки кафедри нормальної та патологічної клінічної анатомії професора Олени Леонідівни Аппельханс, незважаючи на те, що в усьому світі кадавер-курси широко застосовуються при підготовці фахівців різного профілю, в Україні, з огляду на складні законодавчі та митні умови, вперше було здійснено транспортування біологічного матеріалу з-за кордону для навчальної та наукової роботи.

Активну участь  у підготовці та проведенні заходу взяли співробітники кафедри нормальної та патологічної клінічної анатомії: асистенти О.Урсу  і  А.Остапенко, лаборанти О.Сухіна  і  Д.Кореновський. Лекції прочитали спеціалісти з України та Чехії:  Н.Маркова,  О.Чаленко,  С.Коркунда,  К.Жандиров.

Кадавер-курс був проведений в рамках міжнародного Договору про науково-технічне співробітництво ОНМедУ з чеським підприємством “Medical Esthetic” (Прага, Чехія).