Звіт про літню практику в Португалії від Іванни Малюти

Шановні студенти, науковці та викладачі!

Раді повідомити, що з 26 червня по 28 липня 2023 року наша студентка 5 курсу медичного факультету №2 Іванна Малюта успішно пройшла літню медичну практику з неврології  в клініці Інституту медицини та біомедичних наук у місті Порту (Португалія).

Бажаємо нових успіхів Іванні і ділимося з Вами її враженнями від стажування:

«Для лікаря, студента-медика участь у міжнародних стажуваннях – це нові можливості, це завжди про розширення світогляду.

Я мала змогу бути на стажуванні в університетській клініці Centro Hospitalar Universitário de Santo António із спеціалізації Неврологія в місті Порту(Португалія) за допомоги ICBAS та U.Porto. Я була єдиною з України серед студентів з Бразилії, Німеччини, Польщі, Азербайджану, Аргентини, Румунії, Ефіопії.

Вражень, думок про стажування надзвичайно багато. Протягом місяця моїм наставником був лікар-невролог, з яким я обстежувала пацієнтів, проводила консультації та відвідувала різні маніпуляції. Як для студента-медика, було цікаво спостерігати за передовим лікуванням деяких хвороб і бачити прогрес, наприклад, лікування моноклональними антитілами розсіяного склерозу. Достатнє медичне фінансування допомагає пацієнтам отримати сучасне лікування, а лікарям застосовувати останні нові технології.

У загальному медична система працює чітко та злагоджено, усі мають свої обовʼязки, але лікарі різних спеціальностей легко взаємодіють та вирішують складні клінічні випадки, тому висока ймовірність надання кваліфікованої медичної допомоги.

Я задоволена , що мені вдалось отримати медичний досвід закордоном, познайомитися із закордонними лікарями, побачити сучасний підхід у медицині. Вірю, що і наша медицина буде змінюватись в кращу сторону, ми також маємо великий потенціал. Медичний світ відкритий для кожного і важливо переймати досвід у закордонних колег для модернізації української медицини.»