ОНМедУ: відбулось засідання Вченої ради

30 травня 2024 року в змішаному форматі відбулось чергове засідання Вченої ради Одеського національного медичного університету.

На початку обговоренням питань, винесених на порядок денний, ректор університету Валерій Запорожан за вагомі наукові здобутки, плідну науково-дослідну і педагогічну діяльність та з нагоди Дня науки вручив грамоти від Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації професорам Людмилі Венгер, Леоніду Годлевському і доценту Олені Рудінській; Почесною грамотою від Південного наукового центру НАН України і МОН України за вагомий особистий внесок у виховання наукових кадрів та з нагоди Дня науки було відзначено завідувача кафедри внутрішньої медицини № 2 Василя Штанька; Подякою за високий професіоналізм та гуманізм було відзначено керівника клініки “Експерт Хелс” доцента Дениса Храмцова.  Також ректор привітав Сергія Тертишного з отриманням диплому доктора наук; Валерію Аплевич, Ганну Шевчук і Ярославу Венгер — з отриманнями атестатів доцента.

Задля оптимізації роботи університету ректором були запропоновані зміни до структури та штатної чисельності Одеського національного медичного університету. Зокрема, поточне суттєве зменшення кількості здобувачів вищої освіти університету за об’єктивних обставин призвело до зменшення ставок викладачів та виникнення необхідності об’єднання кафедр. За словами ректора ОНМедУ, це вимушений тимчасовий захід. «Філософія нашого закладу — соціальна підтримка, тому потрібно зберегти науково-педагогічний склад університету шляхом співпраці в різних підрозділах, у тому числі післядипломної освіти. Впевнений, що після закінчення війни, до нашого закладу повернуться студенти як вітчизняні, так і іноземні, і ми працюватимемо у тому ж режимі, як і до лютого 2022 року», — наголосив Валерій Запорожан.

З доповіддю про внесок кафедр хірургічного профілю у подальший розвиток наукових хірургічних шкіл за останні роки і перспективи на майбутнє виступив зав. кафедри хірургії, професор Володимир Грубнік. Він зазначив, що ОНМедУ був і залишається лідером в Україні з розробки й впровадження малоінвазивних ендоскопічних операцій. Завдяки активній позиції ректора академіка Валерія Запорожана хірургічні кафедри мають можливість першими в Україні застосовувати новітні малоінвазивні технології в хірургії та гінекології. «Але ми не можемо і не будемо зупинятися на досягнутому. В нас багато планів та завдань на майбутнє. І ми, як завжди, маємо намір вирішувати їх на високому рівні заради здоров’я наших громадян», — зазначив професор Грубник.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада підтримала кандидатури дев’яти співробітників різних кафедр закладу для присвоєння вченого звання професора та доцента.

Про особливості навчання та прийому до інтернатури в 2024 році, результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок-3» прозвітувала завідувачка відділу інтернатури Вікторія Едуардівна Хацько. «В цьому році відповідно до Наказів МОЗ України внесені зміни в Положення про інтернатуру. Перша істотна зміна — рейтинговий розподіл проводиться для випускників і за державним, і за контрактним замовленням. Друга — випускники, які навчалися за державним замовленням та відмовилися від отриманих пропозицій, мають право не раніше, ніж через рік пройти додатковий рейтинговий розподіл. Щодо результатів складання Крок-3 — заключного іспиту для інтернів, майже сто відсотків здобувачів вищої освіти усіх спеціальностей успішно склали дане випробування. Наша мета – це успішне складання 100 % інтернів, для чого нами розроблені шляхи покращення якості навчання в інтернатурі», — повідомила Вікторія Хацько.

Було затверджено «Положення про матеріальну відповідальність працівників» ОНМедУ, «Положення про платні послуги Одеського національного медичного університету», а також освітньо-наукова програма «Педіатрія», освітньо-професійна програма «Підготовка офіцерів запасу медичної служби» післядипломного рівня вищої освіти. Також Вчена рада рекомендувала до друку 5 навчально-методичних посібників, розроблених за участю співробітників університету, та черговий номер (№2) «Одеського медичного журналу» за 2024 року.