Заходи щодо роковини аварії на Чорнобильській АЕС в ОНМедУ

26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці.

​ Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цей день ​ в Україні щороку вшановують героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

Саме висвітленню подій цієї страшної дати в історії нашої країни була присвячена он-лайн зустріч зі студентами групи ВК108 ​ першого курсу 1,2 мед факультету. Захід було організовано викладачем кафедри Бондаренко Д. Я. Під час лекції зав. культурно-просвітницького відділу бібліотеки пані Ірина Грабарчук презентувала віртуальну книжкову виставку про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу й спроби їх подолання.

Студенти приймали активну участь в обговоренні, та поділилися цікавими історичними та науковими фактами про події на Чорнобильській АЕС, теперішній стан міст-привидів та розумінням масштабів лиха, що завдала катастрофа для здоров’я людини та оточуючого середовища.​ ​

З повагою до пам’яті тих, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи, кафедрою «Гігієни там медичної екології» було також проведено лекцію, присвячену роковині цієї страшної події. Лекція відбулася в онлайн форматі 26 квітня 2023 року о 10.00 ранку.

Лекція для здобувачів вищої освіти у галузі медицини була присвячена різним аспектам Чорнобильської катастрофи, включаючи її наслідки для здоров’я людей та навколишнього середовища.
Через цю лекцію кафедра «Гігієни там медичної екології» намагається підняти свідомість про те, як важливо зберігати навколишнє середовище та здоров’я людей, а також про те, який великий вплив на них може мати технологічна катастрофа.