XVI щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті»

18– 20 квітня 2024 р. пройшла XVI щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», присвячена пам’яті академіка  НАМН України  Б.Я. Резніка. Як завжди провайдером конференції виступав Одеський національний медичний університет, підготовка програми та проведення конференції здійснювались кафедрою педіатрії у тісної координації з Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та Департаментом охорони здоров’я Одеської міської ради.

Цього року на конференції зареєструвалося більш ніж 4 тисячі слухачів. Доповіді звучали від таких відомих фахівців,  як чл.-кор. НАМН України Аряєв М.Л. , чл.-кор. НАМН України Волосовець О. П.,  професори : Абатуров О.Є.,  Бекетова Г.В., Леженко  Г.О, Крючко Т.О., Кривопустов С.П., Няньковський С.Л., Яблонь О.С., Шадрін О.Г., Бєлоусова О.Ю., Сорокман Т. В., Височина І.Л., Овчаренко Л.С.,  Старець О.О., Величко В.І., Мельниченко М.Г. та ін.

Відкрив конференцію М. Л. Аряєв.  З вітальним словом до учасників звернулися: ректор ОНМедУ, акад. НАМН України, проф. В.М. Запорожан; перший проректор ОНМедУ, проф. В.Г. Марічереда; чл.-кор. НАМН України, д. м. н., проф., з.д.н.т. України, заступник голови Вченої медичної ради МОЗ України О. П. Волосовець; т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації О.М. Рокунець-Сорочан; Начальник відділу з питань охорони материнства та дитинства Департаменту охорони  здоров’я Одеської міської ради  Г. П. Луньова

У доповідях чл.-кор. НАМН України М. Л. Аряєва і чл.-кор. НАМН України О. П. Волосовця багато уваги було приділено становленню, розвитку та сучасній роботі Одеської педіатричної школи та Одеської асоціації лікарів-педіатрів та неонатологів.  Участь у роботі конференції брала група дослідників з Державного університету медицини та фармації імені М. Тестеміцану на чолі з провідним спеціалістом і керівником педіатричної служби Молдови професором Нінель Ревенко. В цьому році була запроваджена секція, присвячена актуальним питанням імунопрофілактики. На даній секції були розглянуті питання вакцинації в Україні та за кордоном і заслухана доповідь лікаря із Ізраїлю Вільнер Наталії.Основним науковим вектором конференції було обговорення актуальних питань педіатричної допомоги в Україні для подальшого впровадження сучасних технологій у практику.

Перед конференцією був проведений практикум для лікарів «Резніковські читання – пре-конференція». Його предметом є прикладні аспекти сучасної педіатрії та інноваційні аспекти педіатричної практики. На пре-конференції прозвучало 37 доповідей. Конференція проходила у вигляді основних секційних засідань з профілактики, діагностики та раціональної фармакотерапії пульмонологічних, алергічних, імунологічних, ендокринологічних, кардіологічних, гастроентерологічних, гематологічних, інфекційних, спадкових та метаболічних захворювань у дітей.Науково-практична сесія, присвячена актуальним  проблемам педіатрії і неонатології, включала в собі 53 доповіді.Як завжди була присутня і стендова сесія, яка була присвячена актуальним питанням діагностики та терапії  захворювань у дітей і включала 27 доповідей.

Завдяки онлайн-формату конференцію дивилися в прямому ефірі на YouТube та переглядали у запису більше ніж 8 тисяч разів. Учасники отримували відповіді на свої запитання, які задавали у чаті, пройшли тестування, заповнили анкету і чекають на сертифікати, згідно з наказом № 446 від 22.02.2019 р., на 10 балів безперервного професійного розвитку лікарів.

Організатори конференції вдячні всім учасникам та чекають нових зустрічей!