Вишиванка: особистий код = код нації!

17 травня 2024 року відбувся спільний захід кафедри суспільних наук Одеського національного медичного університету й кафедри теорії та історії держави і права Одеського державного університету внутрішніх справ.

В змішаному форматі (на платформі Microsoft Teams та в приміщенні медіацентру ОДУВС, вул. Успенська, 1) відбулась інтерактивна лекція-презентація «Вишиванка: особистий код = код нації!».

Учасники під час лекції-презентації прослухали історію виникнення вишивки, зокрема на сучасній території України. За словами лекторки к. і. н., доц. Тетяни Подкупко, найдавніші знахідки вишитого одягу відносяться до кам’яної доби. Відтоді вишивка в одязі, предметах ужитку, декоративних дрібничках супроводжує людство донині. Вишивка — закодований оберіг для тих, хто вміє його «читати». Сенс мають кольори як полотна, так і ниток, візерунки, орнаменти, їх розташування та кількість стіжків. Вишивкою прикрашають одяг, особливо сорочки, скатертини, серветки, рушники. В світі існує безліч технік вишивки, для України залишається найбільш популярними стародавній «хрестик» та більш нова — «гладь».

Слухачі довідалися про особливості та види вишивки у різних регіонах України, головні відмінності вишивки в країнах Європи, Америки, Азії.

Учасники лекції мали можливість в режимі онлайн за допомогою штучного інтелекту закодувати у вишивці хрестиком власне ім’я, створити неповторне індивідуальне побажання собі або близьким людям.

Також під час лекції учасники взяли участь у вікторині, де відповідали на питання з історії мистецтва вишивання в Україні та в усьому світі.

Дякуємо за організацію важливого патріотично-виховного заходу завідувачці кафедри суспільних наук ОНМедУ к.філ.н., доц. Ользі Сікорській і співробітникам кафедри теорії та історії держави і права ОДУВС: завідувачці, д.ю.н., проф., полковнику поліції Лілії Матвєєвій і к.політ.н., доц. Ірині Телелим.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати і навчатись!