Всесвітній день травматолога

Щороку 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в галузі травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.

В медицині важливі усі спеціальності, проте травматологія — це така галузь, де лікарі ніколи не залишаються без роботи.  Наш стрімкий час з великими швидкостями, ризиком різноманітних ушкоджень, численними ДТП та побутовими травмуваннями піддають будь-яку людину небезпеці отримати поранення чи перелом, вивих чи розтягнення. І першими на допомогу приходять лікарі-травматологи, які вдень і вночі виконують свою важку та відповідальну роботу. Адже  вони постійно стикаються з безліччю травм, іноді дуже складних, але завжди виходять переможцями у боротьбі з недугами.

Нині, під час війни, значення цієї спеціальності зросло у багато разів. У прифронтових шпиталях травматологи рятують військових, проводячи найскладніші операції.

Травматологічна школа ОНМедУ відома в Україні та за її межами. Кафедра і клініки ортопедичної хірургії були створені більше ста років тому — у квітні 1921 р.  Імена професорів М. І. Кефера, І. Г. Герцена, В. Ф. Венгера вписані в історію Одеської травматологічної школи. З 2006 р. кафедру травматології очолює д. м. н., проф. Ю. В. Сухін, який продовжує традиції своїх попередників і вважає, що якісна допомога хворим можлива тільки у поєднанні науки і практики.

Зі святом вас, невтомні лікарі-травматологи! Ваші знання і золоті руки завжди будуть необхідні і в мирний, і у воєнний час.