Вітання з Днем захисника України!

Шановні колеги, земляки, співгромадяни! 14 жовтня ми відзначаємо важливе свято — День захисника України. Воно було засновано 7 років тому, однак одразу стало загальнонаціональним, об’єднуючим і народним. Це не дивно, адже в ньому зв’язок поколінь, історія, багаті традиції і дух нашого народу — незламного, вільного і сильного.

В цей день ми згадуємо всіх, хто боровся за Україну, хто віддав і досі віддає життя за Батьківщину. Згадуємо з вдячністю, гордістю і сумом. Вічна пам’ять і вічна шана Героям України. Серед них не лише солдати, волонтери, капелани, але й військові лікарі, медсестри, санітари. Люди з великим серцем і невимірною хоробрістю. Вони працюють в найскладніших умовах, приймають миттєві рішення і рятують життя, ризикуючи власним. Чимало випускників Одеського національного медичного університету обрали для себе цей шлях.

За останні два роки коло наших захисників стало ширшим. Тисячі лікарів, сестер і медичного персоналу боронять країну від невійськової загрози — пандемії Covid-19. Як і їхні колеги на фронті, ризикуючи власним здоров’ям і життям, без вихідних і перерв.

Кращою подякою за їхню мужність і героїзм є наше відповідальне ставлення до країни і власного життя. Адже великі перемоги — це завжди сукупність дрібних. В навчанні, в професійній діяльності, в розвитку рідних селищ і міст. Кожен з нас на своєму рівні може бути дотичним до великих змін.

Від щирого серця бажаю всім захисникам України міцного здоров’я на довгі роки вперед. Будьте впевненими у завтрашньому дні, відчувайте  братерство і підтримку, будуйте плани і втілюйте мрії. Всім українцям зичу натхнення, миру та перемог!

З повагою,

ректор ОНМедУ, академік Валерій Запорожан