Вітання Валерія Запорожана з Днем медичного працівника

Шановні лікарі, науковці, фельдшери, медсестри, ветерани охорони здоров’я, вся наша численна і потужна спільнота медичних працівників, від щирого серця вітаю з професійним святом!

День медичного працівника — без перебільшення, свято загальнодержавного масштабу. Гіппократ казав, що медицина по істині є найшляхетнішою з усіх мистецтв. Я би додав: найшляхетніша і найвимогливіша. Обираючи медицину, ми обираємо тернистий шлях безперервного навчання і самовдосконалення, безперервну важку роботу, яку не можна «залишити на роботі», відповідальність за найцінніше — здоров’я і життя Людини.

На жаль, мені і тисячам моїх колег в Україні доводилося виконувати свої професійні обов’язки всупереч, а не завдяки. Необлаштовані лікарні, мізерні зарплати, соціальна беззахисність, обладнання зразків середини XX століття… Немає нічого страшнішого для лікаря, ніж знати, як допомогти пацієнту, але не мати технічної можливості це зробити. Саме тому ми докладаємо стільки зусиль у розвиток університетської клініки Одеського національного медичного університету.

Я хочу, аби наші лікарі й усі медичні працівники України працювали в найкращих умовах. Вони цього варті. Півтора роки наші медики на передовій боротьби з пандемією. Вони роблять неможливе, не шкодуючи ані сил, ані власних життів. Держава має захищати, піклуватися і пам’ятати про кожного лікаря — 365 днів на рік. Повага, створення гідних і безпечних умов праці для нас — краще привітання з професійним святом.

Будь-яка система працює ефективно, коли кожний робить максимум на своєму рівні. В ОНМедУ і в нашій університетській клініці ми постійно вдосконалюємо освітній процес, оснащуємося надсучасним обладнанням, розширюємо міжнародну співпрацю та соціальний захист колективу. Я дякую всім співробітникам за кропітку роботу і любов, з якою ви підходите до справи. Очолювати таку команду для мене — велика честь.

У День медичного працівника традиційно хочу звернутися до наших студентів. В університеті ми завжди підтримували атмосферу дружби і взаємопідтримки. Ми з вами — єдина родина. Накопичуйте знання, будьте амбітними, вірте в себе, приймайте виклики і доводьте всьому світові, що ви — найкращі. Я, всі викладачі і наші лікарі пишаємося вашими успіхами і завжди будемо поруч.

Дорогі колеги, я бажаю вам, вашим близьким і вашим пацієнтам міцного здоров’я. Нехай натхнення й оптимізм ніколи не залишають вас. Будьте щасливими, впевненими у завтрашньому дні. Нехай складна робота приносить вам задоволення, визнання і професійну реалізацію.

З повагою,

ректор В. Запорожан