Вітаємо з ювілеєм!

22 березня 70-річний ювілей відзначає лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри хірургії № 1 з післядипломною підготовкою ОНМедУ, доктор медичних наук, професор Володимир Володимирович Грубник!

Професор В. В. Грубнік — відомий вчений. Його наукова діяльність спрямована на вирішення фундаментальної проблеми розробки малоінвазивних методів хірургічних втручань в загальній, абдомінальній, торакальній, судинній, пластичній хірургії та ендокринології. На основі застосування відеоендоскопічної техніки він вперше в Україні з 1990 року розробив та впровадив лапароскопічні хірургічні втручання на жовчному міхурі, печінці, жовчних протоках, шлунку, стравоході, легенях, товстій кишці, селезінці, щитоподібної та наднирникових залозах.

Професор В. В. Грубнік одним із перших у світі розробив принципи лапароскопічних та торакоскопічних втручань при ехінококозі печінки та легень. Він розробив принципи поєднання лапароскопічної хірургії з мануальною асистенцією за допомогою спеціального приладу при складних лапароскопічних операціях, вперше в Україні впровадив лапароскопічні операції при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, грижах стравохідного отвору діафрагми, зокрема оригінальні способи аллопластики при великих та гігантських грижах, а також вдосконалив лапароскопічні втручання при ахалазії стравоходу. Усього при патології стравоходу професором виконано понад 2500 лапароскопічних втручань.

Володимир Володимирович Грубнік є доброю, дуже освіченою та висококультурною людиною, він добрий сім’янин, гарний керівник, що займає активну громадянську позицію.

Від імені численних співробітників ОНМедУ вітаємо Володимира Володимировича з ювілеєм й бажаємо здоров’я і подальших успіхів у науковій та лікарської діяльності.