У період карантину заклади охорони здоров’я ОНМедУ переведені в режим підвищеної готовності

Клінічні бази Одеського національного медуніверситету суворо дотримуються наказів Міністерства охорони здоров’я України. Про це заявила проректор з науково-педагогічної роботи ОНМедУ, д.мед.н.,професор Валерія Марічереда.

Вона повідомила, що адміністрацією ОНМедУ вжито всіх необхідних заходів відповідно до Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Постанови КМ України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

«Ми вжили всіх необхідних організаційних заходів відповідно до розпорядчих документів, що регламентують дії науково-викладацького та медичного персоналу, згідно з нормативною базою. Ми як професіонали в будь-якій ситуації, а тим паче в надзвичайній, неухильно виконуємо накази міністерства. Інакше порядку не буде – це доводить досвід Німеччини, де показники виліковності критично вищі, ніж в усьому іншому світі. Все завдяки суворому дотриманню правил. У будь-який момент, якщо виникне потреба, всі працівники будуть мобілізовані, виконуватимуть свій обов’язок і вдень, і вночі», – додала проректор.

Зі свого боку, головний лікар клініки на Тінистій Тетяна Муратова повідомила, що, відповідно до постанови Кабміну, клініка тимчасово припиняє проведення планових заходів щодо госпіталізації пацієнтів. До теперішнього моменту майже всі планові пацієнти виписані, а ті, кому необхідна подальша медична допомога, будуть переведені в багатопрофільний медичний центр на вулиці Пастера. Призупинено амбулаторний прийом. Водночас багатопрофільний медичний центр на Пастера і Офтальмологічний медцентр продовжать ургентний прийом пацієнтів.

«Клініка на Тінистій не відмовилася від ургенту, бо його і не було, ми завжди були клінікою планового лікування. Попри це, клініка функціонує. Щодня на місці працюють усі технічні служби, я і мої заступники, всі завідувачі, сестри-господині та старші медсестри, – заявила Тетяна Муратова. – У виниклій ситуації продовжувати приймати пацієнтів нерозумно, планове лікування можна відкласти. Тому що у випадку поширення коронавірусної інфекції, куди ми подінемо пацієнтів, які лежать у стаціонарі? Ми не можемо наражати їх на ризик».

Вона додала, що клініка не внесена до переліку госпітальних баз Одеси для лікування хворих на коронавірус, проте в разі відповідного розпорядження МОЗ буде готова надати таким пацієнтам висококваліфіковану допомогу. У медустанові визначені бригади екстреної допомоги, складено й узгоджено зі штабом план дій медперсоналу.

«Усі дії прораховані та продумані, наскільки це загалом можливо. Хто за що відповідає, які приміщення ми виділяємо, де розміститься персонал, який нікуди не роз’їжджатиметься, якщо почнеться поширення. Далі все залежатиме від кількості пацієнтів. Треба буде займати всі поверхи та всі ліжка – отже, будемо займати все», – розповіла головний лікар.

Співробітники клініки, які живуть за містом і не можуть добиратися на роботу через транспортні обмеження, наразі перебувають удома. Кожен із них щодня інформує керівництво про стан здоров’я за допомогою смс і готовий екстрено прибути до клініки в разі потреби. «Ми перебуваємо в ситуації готовності, у нас усе під контролем. Щойно ОНМедУ отримує наказ від Міністерства охорони здоров’я про прийом пацієнтів, ми збираємо всіх. Кожен працівник уже доповів мені, як добиратиметься. Тому чутки про закриття клініки не відповідають дійсності», – додала головний лікар.

Вона також акцентувала, зазначені вище заходів вжито строго в межах нормативних актів МОЗ: «Ми не самостійний корабель, який пливе куди хоче. Ми міцно взаємопов’язані з Міністерством охорони здоров’я, що є нашим безпосереднім начальником, і взаємодіємо з міськздороввідділом в інтересах міста».