Відбулась науково-практична конференція педіатрів та неонатологів

28−29 жовтня 2021 року в дистанційному режимі пройшла науково-практична конференція з міжнародною участю «НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПЕДІАТРИЧНІЙ НАУЦІ, ПРАКТИЦІ ТА ОСВІТІ», присвячена пам’яті академіка НАМН України Б. Я. Резніка.

Конференція проводиться щорічно Одеською асоціацією лікарів-педіатрів та неонатологів за підтримкою Одеського національного медичного університету. Як завжди, підготовка програми та проведення конференції здійснюються у тісній координації з Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та Департаментом охорони здоров’я Одеської міської ради.

Відкрив конференцію голова оргкомітету академік НАМНУ, професор, ректор ОНМедУ Валерій Запорожан: «Я дуже радий привітати усіх учасників цього важливого заходу, високий рівень якого та статус вже в 13-й раз підтверджено внесенням до реєстру з’їздів, конгресів та заходів Міністерства охорони здоров’я України та Національної Академії Медичних Наук України. Конференція присвячена пам’яті академіка НАМН України Б. Я. Резніка, який став засновником сучасної Одеської педіатричної школи — провідної в нашій країні. Сьогодні справу Бориса Яковича з великим ентузіазмом та успіхом продовжує його учень — член-кореспондент НАМНУ, професор, завідувач кафедри педіатрії №1 ОНМедУ, голова Одеської асоціації лікарів педіатрів і неонатологів Микола Леонідович Аряєв. За його ініціативи щорічно проводиться конференція «Новітні технології в педіатричній науці, практиці та освіті», яка завжди збирає багато учасників та слухачів. І сьогоднішня конференція не виняток — майже 50 доповідачів з різних міст України та країн зарубіжжя. Висловлюю глибоку вдячність професору Аряєву та усім членам оргкомітету за активну та плідну працю. Бажаю успішного проведення конференції».

З вітальним словом до учасників конференції також звернулися: голова Одеської асоціації лікарів педіатрів і неонатологів, завідувач кафедри педіатрії № 1 ОНМедУ, чл.-кор. НАМНУ, проф. М. Л. Аряєв, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи комунальної установи «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» Т. М. Покотилова, начальник відділу з питань охорони материнства та дитинства Департаменту охорони здоров’ я Одеської міської ради Г. П. Луньова.

Дистанційну участь у роботі конференції брала група дослідників з Державного університету медицини та фармакології імені Миколи Тестеміцану на чолі з провідним спеціалістом та керівником педіатричної служби Молдови професором НІНЕЛЬ РЕВЕНКО. З дистанційною презентацією виступив професор Джон Лоу з School of Health and Behavioural Sciences, University of the Sunshine Coast, Maroochydore, QLD, Australia.

Конференція була присвячена проблемам медичної допомоги дітям та пройшла у вигляді секційних засідань, темами яких стали: профілактика, діагностика, раціональна фармакотерапія, оптимізація первинної педіатричної допомоги, невідкладні стани та інші актуальні питання в педіатрії.

Учасники конференції змогли вдосконалити свої знання стосовно діагностики і лікування COVID-19 у дітей, серцево-судиних порушень та проявів постковідного синдрому у дітей; поглибити знання в визначені та ведені різноманітних алергічних станів у дітей, застосуванні антигістаминих засобів та інше.

Спікерами були представлені новітні підходи в діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань шлунково-кишкового тракту та гепато-біліарної системи у дітей. У рамках заключної секції були висвітлені основні проблемні питання сучасної неонатології.

Наприкінці конференції учасники змогли отримати відповіді на свої запитання, що задавали у чаті, та заповнити анкету учасника конференції, щоб, згідно з наказом № 446 від 22.02.2019 р., отримати 10 балів БПР.