Валерій Запорожан у складі офіційної делегації відвідав Республіку Узбекистан

Ректор Одеського національного медичного університету, академік Валерій Запорожан у складі делегації Міністерства освіти і науки України на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом відвідав з робочим візитом Республіку Узбекистан.

Візит був присвячений налагодженню освітньої та наукової співпраці між двома країнами. Зокрема, під час офіційних зустрічей були розглянуті питання обміну викладачами, реалізації спільних наукових досліджень, співпраці в інноваційній діяльності, зокрема започаткування стартапів, розвитку студентського туризму, популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Разом з делегацією Валерій Запорожан взяв участь в офіційних урядових заходах, мав виступ в Міжнародному університеті туризму та культурної спадщини «Шовковий шлях», а також взяв участь у зустрічі з ректорами університетів міста Бухара, в результаті якої були підписані Угоди про співпрацю між українськими закладами вищої освіти та університетами Бухари. Загалом, як повідомляє пресслужба Міністерства  освіти та науки України, було підписано 10 Меморандумів про співпрацю між Самаркандським державним університетом, університетами Бухари та українськими закладами вищої освіти.

Валерій Запорожан наголосив на великому значенні визиту саме для розвитку партнерства в напрямку вищої освіти та зміцнення міжуніверситетських зв’язків. «На своєму рівні ми розвиваємо міжуніверситетське партнерство з вишами інших країн. Однак цей процес виходить на якісно вищий рівень, коли його модерують безпосередньо профільні Міністри країн-партнерів. Я дякую команді нашого Міністерства освіти та особисто Сергію Миколайовичу за увагу до цього питання та залучення закладів вищої освіти. Ми очікуємо на широку співпрацю з узбецькими колегами, починаючи від програм обміну, завершуючи спільними науковими проектами», — повідомив ректор ОНМедУ.

В рамках візиту українська делегація також взяла участь у заходах Міжнародного тижня інноваційних ідей «InnoWeek.Uz-2021». Міністр освіти та науки України Сергія Шкарлет провів зустрічі з паном Абдухакімовим Азізом Абдукахаровичем, заступником Прем’єр-міністра Республіки Узбекистан, Міністром туризму та спорту, ректором Міжнародного університету туризму «Шовковий шлях», з паном Тошкуловим Абдукодиром Хамідовичем, міністром вищої та середньої спеціальної освіти Республіки Узбекистан, з міністром інноваційного розвитку Республіки Узбекистан Іброхімом Юлчевичем Абдурахмоновим.

Під час зустрічей Міністром було передано проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Узбекистан про співробітництво в галузі науки і технологій.