Валерій Запорожан: Дистанційна освіта не має стати на заваді фаховій підготовці студентів та якісній комунікації

Одеський національний медичний університет продовжує трансформувати навчальний процес з урахуванням протиепідеміологічної ситуації, утримуючи фокус на якісній підготовці студентів та внутрішніх комунікаціях. Про це заявив ректор ОНМедУ, голова Вченої ради академік Валерій Запорожан на засіданні Вченої ради.

Він наголосив, що наразі студенти навчаються за змішаною системою навчання. Університет адаптує освітній процес до карантинних обмежень. Зокрема, для студентів запроваджуються нові цикли навчання, збільшується кількість годин роботи в симуляційних класах, а також обмежується особистий контакт студентів з пацієнтами у клінічних базах.

Водночас Валерій Запорожан закликав викладачів дбати про збереження якісної комунікації зі студентами. «Ми маємо пам’ятати, що не лише навчаємо студентів, але й виховуємо їх. У дистанційному форматі це складно. Тому я закликаю всіх бути максимально комунікабельними, підтримувати живий контакт через сайт, соціальні мережі. Щоби студенти могли не тільки отримувати формальний матеріал для навчання, але й відчувати підтримку, з огляду на авторитет викладачів, обирати ту спеціальність, якій вони готові присвятити своє життя. Не можна втрачати нашу внутрішню єдність, відчуття єдиної університетської сім’ї», — звернувся Валерій Запорожан до Вченої ради.

Ректор також доручив проректорам, керівникам кафедр і структурних підрозділів приділити особливу увагу внутрішнім аудитам, які наразі тривають в університеті: «Це необхідно, аби підвести риску під минулим роком та окреслити напрями нашої наукової і творчої роботи на 2021-й».