В ОНМедУ збільшать площі кафедр, що діють на базі університетських клінік

Сучасна система охорони здоров’я передбачає максимальне використання приміщень університетських клінік для цілей навчального процесу. За дорученням т.в.о. ректора Юрія Сухіна було проаналізовано співвідношення площ кафедральних приміщень і приміщень університетських клінік.

Результати аналізу показали необхідність розширити площі кафедр, які розташовані на базі університетських клінік, за рахунок перерозподілу площ університету відповідно до фактичної необхідності.

Збільшення площ університетських клінік для освітніх цілей сприятиме максимальному поєднанню двох процесів: надання медичної допомоги та підготовки професійних кадрів, що в повній мірі відповідає сучасним світовим вимогам до медичної освіти.

Крім того, розширення кафедральних приміщень, безумовно, призведе до оперативності прийняття рішень з фінансових, господарських та інших питань, що стосуються життєдіяльності як кафедр, які розміщуються на наших клінічних структурних підрозділах університету, так і університетських клінік. Тому, що ми щодня стикаємося з проблемами відсутності фінансування за статтею витрат наших клінік, яке, як відомо, в переважній більшості відбувається за рахунок державного бюджету, тоді як надходження грошових коштів на спеціальний рахунок університетських клінік абсолютно не відповідає їх обґрунтованим потребам.

Крім того, неможливо дооснастити кафедри університету сучасним медичним обладнанням без наявності відповідних площ. Виходячи з викладеного, Вчена рада проголосувала за перерозподіл площ між кафедрами та клініками університету, на користь збільшення площ для цілей освітнього процесу за наступними адресами: вул. Тіниста, 8; вул. Пастера, 9; вул. Ольгіївська, 4.