Урочисте відкриття науково-практичної конференції з міжнародною участю

3 серпня 2017 року в Одесі відбулося урочисте відкриття науково-практичної конференції з міжнародною участю.

Конференція організована на базі Одеського Національного медичного університету за участю відомих українських науковців у галузі судово-медичної експертизи та представників ГУНП в Одеській області.

Учасникам заходу запропоновано прослухати велику кількість наукових доповідей, взяти участь у їх обговоренні та засіданнях “круглих столів” щодо актуальних проблем сучасної судово-медичної експертизи. Участь у конференції беруть представники влади, правоохоронці, науковці та представники громадських організацій.

У світі в ДТП щороку гине більше мільйона людей. Щороку в Україні відбувається більше ніж 130 тисяч ДТП, більше 25 тисяч – з пошко¬дженнями у постраждалих. В 2016 році в нашій країні у ДТП загинули 3187 людей та 32079 були травмовані. Щодобово в Україні відбувається біля 400 ДТП та 10-11 чоловік гине.

Причин ДТП багато: людський фактор (стан фізичного, психофі¬зичного здоров’я тощо), недостатня кваліфікація водіїв та ін., грубі порушення правил дорожнього руху, самовпевненість учасників по¬дії, алкогольне, наркотичне сп’яніння, а також вплив похмільного синдрому – найменш вивчені проблеми до теперішнього часу; тех¬нологічні – якість дорожнього покриття, погодні умови, вплив гео- патогенних зон, сучасна конструкція автомобілів, велика швидкість, велике скупчення автомобілів, вкрай недостатня якість доріг та ін.

Крім того,сучасний автомобільний парк зазнав суттєвих змін – автомобілі сучасної конструкції завдають потерпілим такі ушкодження, які раніше не зустрічалися.

Ось чому вивчення проблем автомобільної травми – актуальне питання сьогодні. Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи вже понад 20 років успішно розв’язує дану проблему. На тему ДТП на базі бюро надруковано понад 100 наукових робіт, а у цьому році у світ вийшла спеціальна монографія на тему судово-медичної експертизи у випадках ДТП.