Туберкульоз та його наслідки. Перспективи подолання

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який щорічно проходить 24 березня, в Університетській клініці на Тінистій відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Туберкульоз та його наслідки. Перспективи подолання».

Організаторами виступили Одеський національний медичний університет, Одеське обласне науково-практичне товариство фтизіатрів та пульмонологів, КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради.

В конференції прийняли участь лікарі різних спеціальностей, адже проблеми, які ставіть туберкульоз стосуються не тільки фтизіатрії,  але й практично усіх галузей медичної науки та практики — від епідеміології, сучасної діагностики, терапевтичного та хірургічного лікування до профілактики.

Учасників конференції привітав ректор ОНМедУ академік НАМН України Валерій Запорожан. «Починається робота форуму, тема якого дуже важлива для здоров’я людей усього світу. Глобальна епідемія туберкульозу. Сподіваюсь, що ваша зустріч допоможе зменшити  кількість хворих на туберкульоз та піде на користь покращенню життя українців»,— зазначив він.

Під час конференції своїм досвідом поділилися вчені і лікарі не тільки України, з доповідями виступили науковці із США( Каліфорнія) та Швеції, що протягом багатьох років займаються вивченням проблем туберкульозу та СНІДУ на молекулярному, генетичному рівні, а також імунологічних основ патологічних процесів.

Виступи всіх доповідачів були інформативними та цікавими для присутніх. Знання сучасних міжнародних підходів та практики лікування хворих на туберкульоз, оновлених національних стандартів з надання медичної допомоги при туберкульозі відповідно до найновіших рекомендацій ВООЗ дозволить  протистояти поширенню захворювання.