Робота Одеського національного медичного університету в умовах війни

Асистенти кафедри симуляційних медичних технологій Андрій Добровольський та Геннадій Черемних взяли участь у програмі телеканалу “Южная волна”, присвяченій підготовці фахівців в Одеському національному медичному університеті у воєнний час.

Професія лікаря нині набула величезного значення. Ці люди рятують наших захисників на полі бою, у лікарнях, часто ризикуючи власним життям, надають допомогу мирним жителям, які отримують поранення під час ворожих обстрілів та вибухів.

Гості студії розповіли, як триває процес підготовки студентів на симуляторах найвищого ступеню реалістичності, з різних напрямів медицини, особливо зосередившись саме на медичній допомозі в умовах війни.

В ОНМедУ з перших днів війни за підтримки кафедри медицини катастроф було підготовлено 20 інструкторів для проведення тренінгів з надання допомоги пораненим.

Через симуляційний центр пройшло більше 900 курсантів: це інтерни, студенти 6-х курсів, лікарі різних спеціальностей, бійці тероборони і цивільні люди.

Заняття проходять щоденно та безкоштовно.

Крім того, враховуючи велику психологічну напруженість, що існує у населення, за ініціативою ректора ОНМедУ академіка Валерія Запорожана, було залучено психологів різних одеських навчальних закладів, які спочатку допомагали студентам і співробітникам університету, а нині ця служба зросла до масштабів міського психологічного центру.