Університетська клініка ОНМеДУ представляє новий підхід в організації медичної допомоги — симультанні операції

Центр реконструктивної та відновної медицини (Університетська клініка) Одеського національного медичного університету представляє новий унікальний персоніфікований підхід в організації сучасної онкологічної допомоги — симультанні операції для хворих з первинно-множинною синхронною онкологічною патологією.
На сьогоднішній день симультанні операції в онкології у всьому світі — топовий та найсучасніший метод лікування пацієнтів онкологічного профілю, що застосовується у провідних клініках Європи та Північної Америки. При симультанній операції хірургічні втручання відбуваються як по черзі, так і одночасно, що безпосередньо залежить від поставлених завдань, оперованих органів і показань. Одномоментна хірургія уможливлює вирішення кількох проблем зі здоров’ям під час однієї операції.
І сьогодні завдяки кваліфікованій команді професіоналів, найсучаснішому обладнанню та відповідності високим міжнародним стандартам одномоментні операції стали невід’ємною частиною життя для хірургів і пацієнтів ЦРВМ (УК) ОНМедУ.
Пацієнтка 38 років прибула до нас з міста Київ з приводу первинно-множинного синхронного раку лівої молочної залози та раку ендометрію.
15 липня 2022 професором кафедри променевої діагностики, терапії, радіаційної медицини і онкології, хірургом-мамологом вищої категорії О. В. Бондарем і професором кафедри променевої діагностики, терапії, радіаційної медицини і онкології, онкогінекологом вищої категорії А. І. Рибіним була виконана унікальна симультанна операція в обсязі: 1) онкопластична квадрантектомія лівої молочної залози з оцінками країв резекції та пластикою Licap-клаптем і біопсією сторожового лімфатичного вузла за допомогою системи візуалізації FLUOBEAM 800, симетризуюча редукційна мамопластика справа; лапаротомія за Пфанненштилем; 2) екстирпація матки з придатками.
Завдяки даному обсягу оперативного втручання пацієнтка одномоментно була позбавлена пухлинних змін в організмі двох локалізацій (рак молочної залози та рак ендометрію), а також отримала нове життя для своєї молочної залози завдяки пластиці власними тканинами.
Вона почуває себе добре та дуже вдячна медичному персоналу за надання висококваліфікованої допомоги.
Окремо треба подякувати керівництву Одеського національного медичного університету за можливість виконання операцій такого роду завдяки наявності для цього всіх необхідних умов та найсучасніших лікувальних і діагностичних технологій Європейського рівня, що дозволяє співробітникам імплементувати найсучасніші світові підходи та топові методики для лікування онкологічних пацієнтів в нашому регіоні на рівні провідних світових онкологічних центрів.