Співробітники університету вдруге пікетують казначейство. Відкрите кримінальне провадження

Під будівлею Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області вдруге мітингують співробітники Одеського національного медичного університету. Незважаючи на рішення суда, казначейство продовжує ігнорує законні вимоги колективу виплатити зарплати і стипендії.
«Минуло 11 днів з моменту прийняття рішення, яке зобов’язує казначейство проводити виплати не зважаючи на те, що Міністерство охорони здоров’я не затвердило кошторис. Ми вісім разів подавали в МОЗ різні варіанти, йшли на поступки, і кожного разу нам відмовляли. Коли було прийнято судове рішення, казначейство не відреагувало. Попри те, що до їхнього відома це рішення довели судові виконавці», — повідомив в.о. проректора ОНМедУ з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Сон.
Крім того, казначейство відмовляється виконувати домовленості, яких було досягнуто під час першої акції протесту 22 травня. «Процесс умисно затягують. Нам відомо, що за двома статтями вже відкрите кримінальне провадження безпосередньо по відношенню до голови обласного казначейства, вже двічі приходила виконавча служба, накладений штраф. Ми сподіваємося, що хоча б із залученням поліції людина припинить чинити протизаконні дії», — додав проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Костянтин Талалаєв.
На його думку, блокування виплат з боку казначейства є продовженням спроб зруйнувати Одеський медуніверситет, якому цьогоріч виповнюється 118 років. Аналогічний тиск з боку МОЗ сьогодні відчувають навчальні заклади в інших областях України. «Руйнується не лише медицина та охорона здоров’я, але й система вищої медичної освіти. Співробітники відчувають на собі справжнє насилля, у багатьох діти, кредити, борги. Все це відбувається завдяки «зусиллям» Уляни Супрун та її поплічників», — наголосив Костянтин Талалаєв.
В аналогічній ситуації опинилися і тисячі студентів ОНМедУ, для яких стипендія є єдиним засобом для існування та оренди житла. «Зараз сесія, підготовка до іспитів, а студенти змушені шукати собі підробіток. Це не то, чим мають займатися майбутні медики», — сказав голова студентського профкому Євген Михайлюк.