Роз’яснення суду щодо виплати зарплат і стипендій працівникам і студентам ОНМедУ очікується 30 травня

У четвер, 30 травня, суд має поставити крапку у суперечці між колективом Одеського національного медичного університету та Головним управлінням Державної казначейської служби України в Одеській області стосовно розблокування виплат зарплат і стипендій співробітникам і студентам вишу. Про це повідомлялося під час зустрічі ініціативної групи університета та керівництвом казначейства.
Нагадаємо, 17 травня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив постанову, якою зобов’язав обласне управління казначейської служби розпочати розрахунки на підставі платіжних документів за підписом в.о. ректора ОНМедУ Юрія Сухіна. Зі свого боку казначейство досі не розпочало виплати, оскільки, на думку начальника ГУ ДКСУ в Одеській області Віри Слаути, постанова суперечить Бюджетному кодексу України. Отримавши роз’яснення суду, служба буде готова розпочати виплати у той же день.
«Потрібно розуміти, що всі кошти нашого університета знаходяться на рахунках Державного казначейства. Тільки ця установа може здійснювати виплати. П’ять місяців немає зарплати, стипендій, ми не можемо сплачувати за комунальні послуги. Ми будемо приходити до казначейства до тих пір, поки законне судове рішення не буде виконане», — заявив в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Сон.
Нагадаємо, це вже друга зустріч керівників університету та казначейства стосовно виплати зарплат і стипендій. З січня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відмовляється затвердити кошторис університету на 2019 рік. В результаті понад 5 місяців фінансова діяльність вишу заблокована. Заборгованість за електроенергію наразі складає близько 4 млн грн. У березні один з гуртожитків відключили від газопостачання.