Speaking Club: Challenging patient consultation

У середу, 21.10.20, на кафедрі акушерства та гінекології  (завідувач- професор Гладчук Ігор Зіновійович) відбувся черговий захід «Speaking Club: Challenging patient consultation» за участю іноземних та вітчизняних студентів в онлайн режимі на платформі Microsoft Teams!
Кафедрою акушерства та гінекології  були ініційовані та проводяться регулярні дискусійні зустрічі англійською мовою за акушерсько-гінекологічною тематикою для вітчизняних та іноземних студентів.
Керівництвом університету, Навчально-виробничим комплексом інноваційних технологій навчання, інформатизації, безперервної освіти та внутрішнього моніторингу якості освіти Одеського національного медичного університету (НВК ІТНІБО) та кафедрою акушерства і гінекології   були створені всі умови для комфортного спілкування та обміну думками на платформі Microsoft Teams.
Професор кафедри акушерства та гінекології Волянська Алла Георгіївна привітала учасників дискусійного клубу і побажала плідної праці.
Перша частина робочого процесу була розпочата із оголошення Агенди дня, що була узгоджена на останній зустрічі, та вступної доповіді А.Добровольського “CHALLENGING CONVERSATIONS: HOW TO PREVENT PHYSICIAN`S BURNOUT”, що розкрила перед учасниками важливість теми заходу з практичної точки зору лікаря.
Наступним етапом, що викликав жваву дискусію та багато позитивних емоцій з боку присутніх, стала сумісна робота студентів та експертів у практичних кейсах:
Case #1 Situation in hospital. (Чоловік хворої завітав до палати, де після операції спала його жінка.На голові жінки-свіжий поріз.”Що до біса тут коється? Чи це зветься “охороною здоров’я”? Де черговий лікар?” Студент-Edgar Hoover Derick Joe Vince, 5th course, Group 4-відігравав роль лікаря, пацієнт-з команди Стандартизованих пацієнтів НВК ІТНІБО)
Case #2 Patient (introvert) with chronic diseases.(Лікар-Gopika Suresh, 5th course, пацієнт-Лілія, команда Стандартизованих пацієнтів НВК ІТНІБО);
Case #3 The patient whose aim for a visit was to invite a doctor for a cup of coffee (but some chronic diseases are present too). Лікар-Байдик Владислав, 5 курс, 21 група, пацієнт-з числа команди Стандартизованих пацієнтів НВК ІТНІБО;
Case #4 Angry patient who has spent considerable time waiting for a doctor. (Лікар-Aishwarya Sawant, 5 th course, пацієнт-з числа команди Стандартизованих пацієнтів НВК ІТНІБО;
Case #5  The doctor who does not pay attention to the patient being engaged into some other stuff. (Лікар-Експерт з присутніх, пацієнт- Ambhure Rohan Kusumchandra, пацієнт-Добровольський Андрій)

Під час обговорення кожен студент мав змогу висловити свою точку зору перед аудиторією, а потім відпрацювати кейс плічопліч із експертами.Розбір ситуацій доповнювався доповідями “PATIENT PSYCHOTYPES:HOW TO CHOOSE THE MOST CORRESPONDING MODEL OF CONVERSATION” та “Specific qualities of good bedside manner” Добровольського А.
Після невеличкого кава-брейку, учасники Speaking Club перейшли до другої частини роботи- віпрацюванню навичок сповіщення поганих новин пацієнтам. Gopika Suresh представила чудову ввідну презентацію за темою: “SPIKES PROTOCOL”, таким чином розпочинаючи щомісячний цикл розбору кейсів із данної теми.
На такі непрості питання намагалися знайти відповідь під час емоційної дискусії студенти спільно з викладачами кафедри акушерства та гінекології та почесними гостями- доцент кафедри педіатрії №1 Капліна Лариса Євгенівна, доцент кафедри педіатрії №1 Бірюков Віктор Сергійович, асистент кафедри внутрішньої медицини №4 Романченко Максим Ігоревич та асистент кафедри внутрішньої медицини №3 Третьяченко Юрій Володимирович.

Оволодіння (вивчення,опанування) іноземними мовами на рівні вільного спілкування займає провідну позицію у стратегії інтеграції українських студентів-медиків та молодих вчених в міжнародну наукову спільноту. Здатність приймати участь у дискусії, формулювати та відстоювати власну точку зору з використанням сучасної міжнародної медичної термінології сприяє підвищенню комунікативних навичок у майбутніх лікарів.

Надана можливість вільного онлайн-спілкування із проблемних питань отримала дуже схвальні відгуки студентської спільноти та відкрила нові горизонти для наступних засідань.

Кафедра акушерства та гінекології та НВК ІТНІБО щиро запрошує всіх бажаючих приєднатись до участі у наступних засіданнях дискусійного клубу!

Для реєстрації на наступне засідання просимо звернутись за посиланнями в Фейсбук:  https://www.facebook.com/andre.dobrowolskiy  чи Instagram: https://instagram.com/dr.dobrovolskii