Режим роботи університетських клінік на період військового стану

В зв’язку з повномасштабною війною, яку розв’язала російська федерація проти України, був змінений режим роботи університетських клінік Одеського національного медичного університету.

У Центрі реконструктивної та відновної медицини (Університетська клініка) ОНМедУ припинена планова госпіталізація хворих (виняток — онкохворі), проведена підготовка відділень стаціонару для прийому постраждалих: 60 ліжок хірургічного профілю, 12 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, 50 ліжок терапевтичного профілю, а у разі необхідності госпіталізація буде здійснюватись і у неврологічне відділення (60 ліжок).

На території цокольного поверху Центру створені умови для перебування пацієнтів та співробітників, а також для надання медичної допомоги хворим у разі бомбардувань нашого міста (хірургічна перев’язувальна, маніпуляційний кабінет, кабінети функціональної діагностики, ліжка, кушетки, лікарські засоби, витратні матеріали, запаси води, харчування, туалетні кімнати тощо).

Забезпечено цілодобове чергування посилених хірургічних та анестезіологічних бригад, операційне відділення знаходиться в постійній готовності до виконання ургентних оперативних втручань.

У Багатопрофільному медичному центрі ОНМедУ відновлено цілодобове чергування хірургічної та діагностичної служб. Сформовані хірургічні бригади із складу працівників хірургічних відділень центру, бригади екстреного реагування, а також до чергувань долучено волонтерів — студентів Одеського національного медичного університету.

У відділеннях Багатопрофільного медичного центру припинено планову госпіталізацію та проведено підготовку до масового прийому постраждалих. 85 ліжок хірургічного та 50 ліжок офтальмологічного профілів підготовлено до прийому постраждалих, та, у разі потреби, госпіталізація буде проводитися до відділень гінекологічного профілю (70 ліжок), та кардіоревматологічного корпусу (70 ліжок).

Відділення Університетської клініки та Багатопрофільного медичного центру ОНМедУ забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення на обмежений час роботи в умовах військової агресії. Завдяки сприянню КНП «Одеська обласна станція переливання крові ООР» на базі клінік створено банк крові.

Єдиним невирішеним питанням на цей час є забезпеченість імунобіологічними препаратами, особливо препаратами для екстреної профілактики правця.